Śnieg nadrabia zaległości. Będzie biało i zimno


Do końca tygodnia zima nie odpuści. Codziennie będzie dostarczać świeżą porcję śniegu. Nie zapomni także o mrozie, z którym pogodzić się muszą zwłaszcza mieszkańcy Polski wschodniej. Na zachodzie nieco cieplej, ale za to pochmurno i mokro.

W nocy z poniedziałku na wtorek będzie pochmurno z przejaśnieniami w pasie od Suwalszczyzny, Mazur i Warmii przez Mazowsze, centrum kraju po Małopolskę.

Na zachodzie kraju opady śniegu, na Pomorzu Zachodnim deszczu ze śniegiem.

Temperatura minimalna od -12 st. C na Warmii, -9 st. C w centrum i na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Środek tygodnia z mrozem i opadami

Wtorek upłynie pod znakiem dalszych opadów śniegu. Na krańcach zachodnich pojawi się deszcz ze śniegiem. Zimno, od -5 st. C na Podlasiu i Lubelszczyźnie, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim.

W środę bez większych zmian w pogodzie. Rozpogodzi się na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Poza tym pochmurno z przelotnymi opadami śniegu, a na Pomorzu Zachodnim deszczu ze śniegiem. Temperatura od -5 st. C na wschodzie do 3 st. C na zachodzie Polski.

Podobnie będzie w czwartek. Od -4 st. C w Suwałkach, do 4 st. C we Wrocławiu.

Jednodniowe ocieplenie

Na nieco więcej przejaśnień możemy liczyć w piątek, ale nadal będzie nam towarzyszył przelotny śnieg. Zrobi się odrobinę cieplej. Termometry na Podlasiu pokażą maksymalnie -1 st. C, a w województwach zachodnich 2 stopnie powyżej zera.

Do piątku będzie wiał słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

W sobotę rozpogodzi się na północnym-zachodzie. W reszcie kraju pochmurno i okresami opady śniegu. Będzie od -3 st. C na pólnocnym-wschodzie do 1 st. C w Szczecinie.

Wiatr słaby i umiarkowany, zmieni kierunek na północny.

Autor: ls/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości