Najnowsze

Śnieg na Górze Kościuszki. Trudne warunki, potrzebne były łańcuchy

Najnowsze

Richard Siu PhotographyOśnieżona Góra Kościuszki

W Parku Narodowym Kościuszki panują trudne warunki - ostrzegały służby drogowe australijskiego stanu Nowa Południowa Walia. Przez śnieg, na odcinku drogi prowadzącej u podnóża najwyższego szczytu Australii - Góry Kościuszki, od miejscowości Thredbo do Perisher, trzeba było używać łańcuchów.

Służby drogowe australijskiego stanu Nowa Południowa Walia ostrzegały w środę również przed nagłymi zmianami pogody i warunków na drogach w Parku Narodowym Kościuszki. Informację na Twitterze o trudnej pogodzie przekazał dalej także Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Sydney.

Najwyższy szczyt Australii

Thredbo i Perisher to jedne z kilku australijskich ośrodków narciarskich. Sezon trwa w nich od czerwca do października, najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa panują w lipcu i sierpniu. Perisher to również największy ośrodek narciarski na południowej półkuli.

Położona w Górach Śnieżnych licząca 2228 metrów nad poziomem morze Góra Kościuszki jest najwyższym szczytem Australii. Została odkryta, zdobyta i nazwana przez Pawła Edmunda Strzeleckiego w czasie jego historycznej wyprawy z Jamesem Macarthurem z Sydney do Melbourne.

Autor: anw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Richard Siu Photography