Najnowsze

Śnieg będzie sypał do końca tygodnia

Najnowsze

Prognoza pogody na kolejne dni (TVN 24)
Prognoza pogody na kolejne dni (TVN 24)

Zima zagości w Polsce na dłużej. Przez najbliższe dni możemy spodziewać się dalszego ochłodzenia, temperatura spadnie poniżej 0 st. C. Z nieba sypnie śnieg.

Przed nami iście zimowe dni. Pogoda w najbliższych dniach obfitować będzie w opady śniegu oraz mróz.

Środa

W środę poprószy na przeważającym obszarze kraju. Kurtki zimowe przydadzą się na Podlasiu. Termometry pokażą w tym rejonie -2 st. C. Najwyższa temperatura będzie na Dolnym Śląsku: 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany. Jedynie w strefie przybrzeżnej porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość 45 km/h.

Czwartek

W czwartek pogodnie będzie jedynie na Podlasiu, Warmii, Mazurach i Mazowszu. Na pozostałym obszarze pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami. Biegunem chłodu będzie Podlasie. Słupki rtęci pokażą w tym regionie Polski -4 st. C. Najcieplej na Nizinie Szczecińskiej: 0 st. C.

Piątek

W piątek poprószy praktycznie na terenie całego kraju. Jedynie na zachodzie Polski spodziewana jest pogodna aura. Prymat w kategorii "region chłodu" będzie dzielnie dzierżyć Podlasie. Temperatura w północno-wschodniej wyniesie -4st. C Najwyższe wartości pokażą termometry na Nizinie Szczecińskiej: 0 st. st. C.

Sobota

W sobotę śnieg spadnie na południu oraz zachodzie Polski. Pogodne niebo zagości nad resztą kraju. Tradycji stanie się zadość i najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie: -4 st. C. Najcieplejsza aura na Nizinie Szczecińskiej, gdzie słupki rtęci zatrzymają się przy -2 st. C.

Niedziela

W niedzielę sypnie na Podkarpaciu. W tym regionie Polski może spaść nawet 10 cm białego puchu. Zimowe nakrycia, czapki, szaliki oraz rękawiczki okażą sie niezwykle przydatne na Suwalszczyźnie, gdzie temperatura wyniesie - 4 st. C. Na drugim biegunie znajdzie się północno-zachodnia część kraju. W Szczecinie termometry pokażą -1 st. C. Silnie powieje. Wiatr, który osiągnie 70 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Autor: adsz/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości