Najnowsze

Śmiertelny wypadek w Tatrach

Najnowsze

W Tatrach jest obecnie ślisko i deszczowo

- Ratownicy TOPR w rejonie Suchych Czub Kondrackich w Tatrach Zachodnich odnaleźli w niedzielę ciało turysty, który spadł ze skał z wysokości około 60 metrów - poinformował ratownik dyżurny TOPR Marcin Witek.

O wypadku zawiadomił ratowników turysta, który przypadkowo widział pechowy upadek. Kiedy TOPR dotarł na miejsce zdarzenia mężczyzna już nie żył. Później okazało się, że wędrował po Tatarach wędrował wraz z żoną. Ratownicy przetransportowali ją do Zakopanego.

Suche Czuby Kondrackie to trzy turnie w grani głównej Tatr Zachodnich pomiędzy Suchym Wierchem Kondrackim (1890 m. n.p.m.) a Goryczkową Czubą (1913 m. n.p.m.). Południowe stoki Suchych Czub opadają do Doliny Cichej po słowackiej stronie gór, a północne bardzo strome i przepaściste zbocza do Doliny Suchej Kondrackiej.

Ślisko i deszczowo

Mimo słonecznej i ciepłej pogody, która zachęca do wędrówek, szlaki w Tatrach, po niedawnych, ulewnych deszczach, są mokre i śliskie. W wyższych partiach Tatr Wysokich miejscami zalegają jeszcze niewielkie płaty starego, twardego śniegu. Wejście na taki płat śniegu grozi niebezpiecznym w skutkach poślizgnięciem.

Wybierając się w góry, trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków atmosferycznych, swoich możliwości i doświadczenia. Należy być przygotowanym na nagłe zmiany pogody. Synoptycy zapowiadają w górach burze i ulewne deszcze. W przypadku zbliżającej się burzy należy jak najszybciej zejść ze szczytów i grani, opuścić otwarte przestrzenie i okolice cieków wodnych

Autor: xyz/ms / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości