Słoneczny, ale chłodny piątek

Prognoza na noc
Prognoza na noc
Prognoza na noc

Piątek zapowiada się pogodnie, ale chłodno. Temperatura w kraju utrzyma się średnio na poziomie 20 stopni Celsjusza. Deszczu można spodziewać się tylko na północy kraju.

W piątek, za sprawą układów wysokiego ciśnienia, na niebie pojawi się sporo przejaśnień, ale na północy i na północnym-wschodzie może także popadać.

Na północnym-zachodzie w ciągu dnia popada. W parasolki powinni uzbroić się przede wszystkim mieszkańcy Koszalina i Słupska. W okolicach Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, a także Piły i Bydgoszczy słonecznie. Na termometrach 19-21 st. C.

Gdańsk, Mikołajki, Suwałki i Łomża - w tych miastach północy i północnego-wschodu będzie można w piątek zmoknąć. Temperatura zawaha się od 19 do 20 st. C.

W województwach łódzkim, mazowieckim i lubelskim dużo słońca na prawie bezchmurnym niebie, ale niespecjalnie ciepło - do 22 st. C w Łodzi.

Na całym południu, od Zielonej Góry po Zamość, będzie wyjątkowo pogodnie, choć podobnie jak w innych regionach Polski dość chłodno, do 23 st. C we Wrocławiu.

Prognoza na dzień
Prognoza na dzień

Deszcz w okolicach Koszalina, Trójmiasta i Suwałk

Warunki drogowe, podobnie jak w ciągu nocy, najgorsze na północy i północnym-wschodzie, gdzie spadnie trochę deszczu.

Warunki drogowe w ciągu dnia
Warunki drogowe w ciągu dnia

Ciśnienie będzie rosło

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie rosło. Warunki biometeo w większości kraju będą neutralne i korzystne. Tylko mieszkańcy północy mogą czuć się gorzej, ponieważ tam warunki biometeo nie bedą korzystne.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości