Słonecznie nad Morzem Śródziemnym. Na Malediwach deszcz, w Indonezji burze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich i afrykańskich
Prognoza pogody dla kurortów europejskich i afrykańskich
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich i afrykańskich

Wypoczywający nad Morzem Śródziemnym mogą cieszyć się świetną pogodą. Od Hiszpanii po Grecję będzie bardzo słonecznie. Tak dobrej pogody nie zapewnią kurorty Ameryki Środkowej ani Azji.

W poniedziałek na Wyspach Kanaryjskich można liczyć na pogodną aurę z temperaturami 25-28 st. C. Na Maderze będzie podobnie, ale chłodniej: 22 st. C. Na portugalskim wybrzeżu słońce mogą przysłonić tylko niewielkie obłoki, a termometry pokażą 24-27 st. C. Na hiszpańskich plażach i na Riwierze Francuskiej ma być równie pogodnie, ale cieplej: 26-30 st. C.

Gorąco na Cyprze, upał nad Morzem Czerwonym

Bardzo słoneczny dzień czeka wypoczywających we włoskich kurortach, które odnotują 24-28 st. C na północy i 28-30 st. C na południu. Na podobne warunki można liczyć na Wybrzeżu Dalmackim. W Grecji będzie słonecznie i gorąco: 29-31 st. C, a na Cyprze jeszcze cieplej: 31-33 st. C. Takie temperatury prognozowane są też dla tureckiego wybrzeża, ale tam miejscami trzeba się liczyć z przelotnym deszczem.

Nad Morzem Czerwonym upał nie mija - termometry pokażą tam 37-41 st. C. Słonecznie i gorąco (32-25 st. C ma być też w śródziemnomorskich kurortach Afryki. Atlantyckie wybrzeże odnotuje "tylko" 27- 30 st. C, ale słońca też tam nie zabraknie.

Burze w Ameryce i Azji

Od 31 do 24 st. C wyniosą temperatury w kurortach Ameryki Środkowej, ale w większości z nich popada i zagrzmi. Burzowo ma być też w indyjskich Madrasie (34 st. C) i Colombo (30 st. C). Na Malediwach będzie padać, ale grzmieć nie powinno. Termometry pokażą tam 30 st. C. Burze i opady prognozowane są też od Phuket po Bali. Tamtejsze kurorty odnotują 30-32 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów na świecie
Prognoza pogody dla kurortów na świecieTVN Meteo

Autor: js/map / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości