Najnowsze

Słonecznie i ciepło nad morzem i na Mazurach, burzowo w górach

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów nadmorskich

Na Mazurach i nad morzem bezchmurne niebo i temperatura powyżej 22 st. C umili czas turystom. W górach zapanuje dość typowa dla tego regionu zmienna aura. W wielu regionach na południu Polski będzie świecić słońce, ale nie można wykluczyć również przelotnych opadów deszczu i burz.

Turyści przebywający nad morzem będą zadowoleni z wakacyjnej aury. Synoptycy przewidują, że niebo będzie bezchmurne. Termometry wskażą od 22 st. C w Jastarni do 30 st. C w Mielnie i w Dąbkach. Temperatura wody zawaha się od 15 st. C w Łebie i Władysławowie do 20 st. C w Rewalu, Dziwnowie, Międzyzdrojach i w Świnoujściu.

Temperatura wody w jeziorach przekroczy 20 st. C

Aura w mazurskich kurortach będzie sprzyjała plażowaniu i kąpielom. Temperatura wody zawaha się od 25 st. C w Gołdapi i w Augustowie do 28 st. C w Olsztynie, Giżycku, Mikołajkach i Rucianem-Nidzie. Termometry w wodzie wskażą od 20 st. C w Gołdapi, Augustowie, Ełku i Olecku do 22 st. C w Giżycku, Mikołajkach i Rucianem-Nidzie.

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich TVN Meteo

Zmienna, górska pogoda

W górskich kurortach będzie zróżnicowana pogoda. W niektórych miejscach niebo będzie bezchmurne, w innych wystąpią przelotne opady i burze. Przelotnie padać może w Ustroniu, Wiśle i w Szczyrku. Zagrzmi w Zakopanem. W pozostałych miejscach powinno być pogodnie. Termometry wskażą od 23 st. C w Karpaczu do 29 st. C w Tymbarku.

Prognoza pogody dla kurortów górskich
Prognoza pogody dla kurortów górskichTVN Meteo

Autor: mab/mj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości