Najnowsze

Słoneczna Europa. Burzowo tylko w Chorwacji i we Włoszech

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Front burzowy znad Lazurowego Wybrzeża przeniesie się nad Włochy i Chorwację. Burze tak samo uprzykrzą wakacje na Bali - w miejscu, gdzie zwykle świeci słońce. Upały natomiast kolejny dzień będą towarzyszyć turystom przebywającym na Cyprze, w Grecji i Turcji.

Na Wyspach Kanaryjskich turyści zobaczą na niebie chmury. Termometry wskażą od 24 st. C na Gran Canarii do 26 st. C na Teneryfie. Bezchmurne niebo będzie natomiast w całej Portugalii, gdzie temperatura zawaha się od 26 s. C w Viana do Castelo i Porto do 28 st. C w Vila Nova de Milfontes. Pogoda w Hiszpanii też będzie rozpieszczać turystów. Synoptycy prognozują 25 st. C w Barcelonie, 28 st. C w Walencji, 29 st. C w Alicante i 31 st. C w Maladze, Marabelli i Estaponie.

Burze w Chorwacji i we Włoszech

Na Lazurowym Wybrzeżu zagrzmi jedynie w Cannes i Nicei. W pozostałych miejscach będzie zachmurzone niebo, jednak synoptycy nie spodziewają się deszczu. Termometry wskażą od 24 st. C do 28 st. C. Burze z Francji przemieszczą się nad Włochy. Nie zagrzmi jedynie w Marsylii, Palermo i na Sycylii. Temperatura zawaha się od 23 st. C do 30 st. C. Turyści przebywający w Chorwacji będą niezadowoleni z pogody - w całym kraju prognozowane są burze. Termometry w chorwackich kurortach wskażą 25 st. C.

Kolejne upalne dni na Cyprze, w Chorwacji i Turcji

W Grecji zapowiadany jest kolejny upalny dzień. Synoptycy prognozują 29 st. C na Korfu i Rodos, natomiast w Salonikach i na Krecie termometry wskażą 31 st. C. Podobna pogoda umili urlop turystom przebywającym na Cyprze i w Turcji.

Upały w Izraelu, bezchmurne niebo w afrykańskich kurortach

W Izraelu meteorolodzy spodziewają się upałów - termometry wskażą tam od 30 st. C do 39 st. C.

Bezchmurne niebo będzie we wszystkich egipskich kurortach. Termometry zawahają się od 30 st. C w Aleksandrii do 38 st. C w Szarm el-Szejk. W Tunezji temperatury będą trochę niższe. Prognozowane jest od 27 st. C w Tabarce do 31 st. C w Tunisie i w Monastyrze. Podobna pogoda rozpieści turystów wypoczywających na plażach Maroka.

Burzowa Ameryka Łacińska i Bali

Burzowy dzień czeka wielu turystów nad Zatoką Meksykańską. Zagrzmi w Acapulco, Hawanie i w Caracas. Synoptycy przewidują od 31 st. Cw Caracas do 34 st. C w Puerto Plata. Na Malediwach będzie pochmurny dzień, termometry wskażą 30 st. C w cieniu. W Indiach turyści mogą się nastawić na deszczową pogodę. Prognozowane jest od 29 st. C do 35 st. C.

Bali, gdzie zawsze świeci słońce, jutro będzie burzowe. Temperatura wyniesie 34 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab//tka / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości