Słońce z trudem będzie przebijać się przez chmury

Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich oraz mazurskich
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich oraz mazurskich
Prognoza pogody dla kurortów nadmorskich oraz mazurskich

Tylko nad kilkoma polskimi kurortami północy i północnego wschodu zaświeci słońce. Promienie z trudem będą przebijać się przez gęste chmury. W wielu miejscach - m.in. w Augustowie - można się spodziewać deszczu.

Przed wypoczywającymi w Polsce kolejny dzień z mało wakacyjną pogodą.

Na Warmii i Mazurach wtorek zapowiada się deszczowo. W Olsztynie i Mikołajkach opady będą miały charakter przelotny, a w Węgorzewie i Augustowie - ciągły.

Nie dopisze nie tylko aura, lecz także temperatura. W najcieplejszym momencie dnia spodziewamy się od 14 st. C w Kętrzynie do 17 st. C w Ełku.

Prędkość północnego wiatru wyniesie kilkanaście kilometrów na godzinę, a jego siła będzie się równała 3 st. w skali Beauforta. Dla żeglarzy, którym humory mogą jednak popsuć opady, to dobra wiadomość.

Trochę słońca nad morzem

Bez opadów obędzie się natomiast w części kurortów nadmorskich. Wolne od deszczu okażą się m.in. Międzyzdroje, Mielno i Dąbki. Popada za to w Trójmieście i w Krynicy Morskiej.

Wszystko wskazuje na to, że we wtorek najcieplejsze okażą się takie miejscowości jak Międzyzdroje, Dziwnów i Rewal. Tylko 17 st. C wskażą termometry w Jastarni i na Helu. Północny bądź północno-wschodni wiatr powieje z siłą 3-4 st. w skali Beauforta.

Autor: map/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości