Najnowsze

Słońce uśmiechnie się do żeglarzy, ale tylko na chwilę

Najnowsze

Progonza pogody dla żeglarzy na 04.07
Progonza pogody dla żeglarzy na 04.07

Wybrzeże miejscami będzie bezdeszczowe, więc żeglarze mogą pomyśleć o wypłynięciu w morze. Mazury nadal skąpane w deszczu, więc na wypłynięcie z portu lepiej poczekać jeszcze kilka dni lub od razu wybrać się do Grecji. Tam warunki do żeglowania nadal są najlepsze.

Na Wybrzeżu nie padać będzie tylko w Międzyzdrojach i Łebie. Na szczęście nie będzie chłodno, bo termometry wskażą nawet 22 st. C. Wiatr o sile 3-4 stopni w skali Beauforta, powieje z kierunków zmiennych.

Mazurskie jeziora będą znów skąpane w deszczu. Termometry wskażą tam od 18 do 20 st. C, a wiatr powieje z północnego-wschodu.

Jezioro Solińskie będzie najchłodniejsze, bo temperatura sięgnie tam ledwie 14 kresek a waitr powieje do 4 st. w skali Beauforta.

Morza sprzyjają żeglarzom

Bałtyk będzie względnie ciepły z temperaturami w granicach 18-20 st. C, jednak na wschodzie spadnie deszcz, uprzykrzający pływanie. Cieśniny Duńskie będa cieplejsze, tam 23 st. C, ale równie deszczowe.

Bardzo dobre warunki dla żeglarstwa będą w Grecji, gdzie powietrze nagrzeje się do 30 st. C, a lekki wiatr umili czas spędzony na łódce. Nieco chłodniej, ale równie słonecznie, będzie na wodach Chorwacji, od 25 do 28 st. C.

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości