Najnowsze

Słońce powróci nad kurorty europejskie, ale nie nad Indonezję

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich
TVN MeteoPrognoza pogody dla kurortów europejskich

Aura w europejskich kurortach poprawi się, burzowe chmury przegoni słońce. W Afryce panować będzie typowa dla tego klimatu i pory roku temperatura. Jedynie nad nad Zatoką Meksykańską i Indonezją zbiorą się burzowe chmury.

Bezchmurne niebo prognozowane jest na Wyspach Kanaryjskich. Tam termometry wskażą od 25 st. C na Gran Canarii do 28 st. C na Teneryfie.

Słoneczna Hiszpania

W północnym wybrzeżu Portugalii mogą pojawić się burze. Na południu natomiast aura będzie słoneczna. Temperatura zawaha się od 23 st. C w Viana do Castelo do 25 st. C w Vila Nova de Milfontes oraz w Faro. W hiszpańskich kurortach dominować będzie słońce. Jedynie w Barcelonie i w Walencji na niebie pojawią się chmury. Synoptycy prognozują od 27 st. C w Barcelonie do 31 st.C w Alicante i w Walencji. Podobna, pogodna aura zapanuje na Lazurowym Wybrzeżu. Termometry wskażą od 24 st. C w Nicei do 29 st. C w Perpignan.

W Chorwacji pogoda w kratkę

We Włoszech chmura cumulonimbus zawiśnie nad Rimini. W pozostałych kurortach meteorolodzy przewidują słoneczną pogodę. Temperatura zawaha się od 22 st. C w Wenecji do 29 st. C w Cagliari i w Syrakuzach. W Chorwacji niebo będzie bezchmurne w wielu kurortach, jedynie w Rijece prognozuje się opady deszczu. Termometry wskażą od 20 st. C w deszczowym mieście wypoczynkowym do 22 st. C w Splicie i w Dubrowniku.

Promienie słońca ogrzeją turystów w Grecji

Turyści wypoczywający w Grecji mogą spodziewać się słońca w wielu miejscach. Meteorolodzy prognozują od 28 st. C na Korfu i w Salonikach do 30 st. C na Rodos. Na Cyprze zapanuje podobna aura. Temperatura zawaha się od 30 st. C w Pafos i Limassol do 31 st. C w Larnace. Turyści, którzy wybrali Turcję jako destynacje swojego urlopu mogą spodziewać się bezchmurnego nieba. Termometry wskażą od 30 st. C w Bodrum do 31 st. C w pozostałych kurortach.

Upały w Afryce

Wczasowicze, którzy wypoczywają na egipskich plażach mogą spodziewać się bezchmurnego nieba. Termometry wskażą od 30 st. C w Aleksandrii do 36 st. C w Sharm el Sheikh. W Tunezji zapanuje słoneczna aura. Meteorolodzy przewidują od 28 st. C w Tabarce do 32 st. C w Tunisie i na Dżerbie. Wczasowicze w Maroko będą zadowoleni z pogody. Temperatura zawaha się od 27 st. C w Tangerze do 30 st. C w Agadirze i w Casablance.

Burzowa Zatoka Meksykańska i Indonezja

Nad kurortami Zatoki Meksykańskiej zawisną chmury burzowe. Jedynie w Cancun i w Puerto Plata nie będzie słychać grzmoty. Synoptycy prognozują od 30 st. C w Acapulco do 33 st. C w Puerto Plata. Turyści, którzy wakacje spędzają na Malediwach mogą spodziewać się deszczowej aury. Termometry wskażą 30 st. C. Burzowo zrobi się również w Indonezji. Wyjątkiem będzie Dżakarta, tam prognozuje się bezchmurne niebo. Temperatura zawaha się od 29 st. C na Phuket do 33 st. C w Dżakarcie.

Prognoza pogody dla kurortów światowych
Prognoza pogody dla kurortów światowychTVN Meteo

Autor: mab/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości