Słońce i ciepło na początek tygodnia

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 27.02
Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 27.02
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 27.02

Na alpejskich stokach mimo słonecznej i ciepłej pogody utrzymuje się spora warstwa śniegu. Grubość pokrywy śnieżnej miejscami sięga 4,5 metra, a termometry w poniedziałek pokażą nawet 7 st. C.

Narciarze szusujący na stokach francuskich mogą liczyć na słoneczny dzień i pokrywę śnieżną dochodzącą do 410 cm. Tak jest w kurorcie Chamonix. Na termometrach wartości dodatnie, od 4 do 6 st. C.

Wszędzie dużo słońca

W Szwajcarii śniegu leży najwięcej. Prawie 6 metrów białego puchu czeka w Santis. Temperatura będzie sprzyjać białej jeździe, bo w poniedziałek będzie od -7 do 4 st. C.

Najchłodniej będzie nadal w Alpach austriackich, choć nie będzie to już tak wielki mróz, jak jeszcze kilka dni temu. W ciągu dnia termometry pokażą od -11 do -8 st. C. W Austrii rozpogodzi się i będzie ładnie.

Na sporo słońca mogą liczyć także narciarze szusujący we Włoszech. Temperatura maksymalna sięgnie nawet 6 st. C, a na trasach w poniedziałek maksymalnie 270 cm śniegu.

Najzimniej na Zugspitze

Najwięcej chmur, ale z dużymi szansami na przejaśnienia, będzie w Niemczech. Warunki do jazdy będą dobre, a narciarze mogą korzystać z liczącej od 30 do 240 cm pokrywy śnieżnej. Na termometrach będzie od -7 do 4 st. C. Na Zugspitze mróz do -12 st. C.

Autor: ls/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości