Najnowsze

Słońce i ciepło na początek tygodnia

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 27.02
TVN MeteoPrognoza pogody TVN Meteo dla kurortów alpejskich, 27.02

Na alpejskich stokach mimo słonecznej i ciepłej pogody utrzymuje się spora warstwa śniegu. Grubość pokrywy śnieżnej miejscami sięga 4,5 metra, a termometry w poniedziałek pokażą nawet 7 st. C.

Narciarze szusujący na stokach francuskich mogą liczyć na słoneczny dzień i pokrywę śnieżną dochodzącą do 410 cm. Tak jest w kurorcie Chamonix. Na termometrach wartości dodatnie, od 4 do 6 st. C.

Wszędzie dużo słońca

W Szwajcarii śniegu leży najwięcej. Prawie 6 metrów białego puchu czeka w Santis. Temperatura będzie sprzyjać białej jeździe, bo w poniedziałek będzie od -7 do 4 st. C.

Najchłodniej będzie nadal w Alpach austriackich, choć nie będzie to już tak wielki mróz, jak jeszcze kilka dni temu. W ciągu dnia termometry pokażą od -11 do -8 st. C. W Austrii rozpogodzi się i będzie ładnie.

Na sporo słońca mogą liczyć także narciarze szusujący we Włoszech. Temperatura maksymalna sięgnie nawet 6 st. C, a na trasach w poniedziałek maksymalnie 270 cm śniegu.

Najzimniej na Zugspitze

Najwięcej chmur, ale z dużymi szansami na przejaśnienia, będzie w Niemczech. Warunki do jazdy będą dobre, a narciarze mogą korzystać z liczącej od 30 do 240 cm pokrywy śnieżnej. Na termometrach będzie od -7 do 4 st. C. Na Zugspitze mróz do -12 st. C.

Autor: ls/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości