Słońce, chmury i deszcz nad wodą

Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 12.08
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 12.08
Prognoza pogody dla kurortów mazurskich i nadmorskich 12.08

Wypoczywający nad wodą w niedzielę nie mogą liczyć na pogodę sprzyjającą plażowaniu. Słońce się pokaże, ale będzie też sporo chmur i przelotnych opadów. Osoby, które lubią pływać, ucieszy za to temperatura wody - zarówno w kąpieliskach mazurskich, jak i bałtyckich jest wysoka.

Wypoczywający nad Bałtykiem w niedzielę mogą się spodziewać zmiennej pogody. Na zmianę będą się pokazywać słońce i chmury, z których może przelotnie pokropić. W większości kurortów termometry pokażą 18-19 st. C. Cieplej, 21 st. C będzie w Dziwnowie i Rewalu, tylko 17 st. C odnotuje natomiast Gdańsk.

Zadowoleni będą fani morskich kąpieli, bo temperatura wody osiągnie miejscami wartości wyższe od powietrza. W większości kąpielisk wyniesie 19-20 st. C, a w Krynicy Morskiej nawet 21 st. C. Chłodniejsza w Gdańsku (18 st. C), Gdyni, Sopocie i Pucku (17 st.). Wiatr ze wschodu i północnego wschodu powieje z prędkością 10-16 km/h.

Jeziora

Na Mazurach również przeważy mieszana pogoda - przelotne opady na zmianę z rozpogodzeniami. W okolicach Pisza i Gołdapi będzie pochmurno, ale bez deszczu. Temperatury wyniosą 19-20, st. C, a w Olsztynie i Augustowie 18 st. C.

Wyższe wartości osiągnie temperatura wody - prawie wszystkie kąpieliska odnotują 22 st. C, tylko w Gołdapi 21 st. C. Słaby północno-wschodni wiatr powieje z prędkością 8-9 km/h.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości