Najnowsze

Ślisko na drogach. Możliwe zawieje

Najnowsze

Prognoza pogody TVN Meteo dla kierowców na noc, 18/19.01
Prognoza pogody TVN Meteo dla kierowców na noc, 18/19.01

Najbliższa doba nie będzie łatwa dla kierowców w całym kraju. Nocną jazdę utrudnią opady śniegu i śniegu z deszczem, a zawieje pogorszą widzialność. Na drogach będzie ślisko, może pojawić się gołoledź.

Kierowcy podróżujący nocą muszą się przygotować na trudne warunki na drogach. W całym kraju prognozoawane są opady śniegu albo śniegu z deszczem. W drugiej części nocy śnieżyce dotrą do Mazowsza, Warmii, Mazur i Śląska. Najwięcej śniegu spadnie na południu - szczególnie na drogach górskich.

Będzie ślisko, w niektórych miejscach opady będą marznąć, powodując gołoledź. Kolejne utrudnienie to silny wiatr. Powiewy dochodzące do 50 km na godzinę będą powodować zawieje śnieżne, a to znacznie ograniczy widoczność.

W dzień śnieg i deszcz

W dzień sytuacja się nie poprawi. Na wschodzie będzie padać śnieg, a na pozostałym terenie śnieg przechodzący w deszcz. Najsilniejsze opady spodziewane są na wschodzie i na południu. Nie poprawi się widoczność - także w ciągu dnia mogą ją ograniczać zawieje spowodowane silnym wiatrem, dochodzącym do 60 km na godzinę.

Prognoza pogody TVN Meteo dla kierowców na dzień, 19.01
Prognoza pogody TVN Meteo dla kierowców na dzień, 19.01

Autor: js/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości