Najnowsze

Skwar na południu Europy. Tłok na plażach

Najnowsze


Mieszkańcy południa Francji skwapliwie skorzystali z wysokich temperatur i tłumnie zapełnili plaże. Wczasowiczów wcale nie zmartwiło zachmurzone niebo i każdą wolną chwilę chcieli spędzić nad morzem.

Mieszkańcy południa Europy wykorzystali dobre warunki pogodowe i tłumnie wylegli nad morze. Na plaży w Nicei bardzo trudno było znaleźć wolne miejsce do opalania. Wczasowicze i mieszkańcy tego miasta leżącego na lazurowym wybrzeżu postanowili spędzić czas nad morzem nie zważając na pochmurne niebo i ryzyko opadów deszczu.

Aktywnie na plaży

Gros osób, która pojawiła się na plaży postanowiła aktywnie spędzić wolny czas. Można było zobaczyć liczne grupki grające w siatkówkę plażową. Ci, którym upał doskwierał mniej, postanowili położyć się i zażywać kąpieli słonecznych.

Gorąco w Hiszpanii

Upały dały się we znaki mieszkańcom południowej Hiszpanii. W Sewilli i Kordobie słupki rtęci poszybowały wysoko do góry i wskazały 40 st. C. Schronienie przed wysokimi temperaturami można było znaleźć w cieniu lub w przyulicznych kawiarenkach, których markizy były wyposażone w system, zwiększający wilgotność oraz chłodzący powietrze.

To co dla niektórych jest atrakcją dla innych może być utrapieniem. Wysokie temperatury to zawsze zła informacja dla osób starszych i mających problemy z układem krążenia.

Autor: adsz/rs / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości