Najnowsze

Skutki ulew: zmiażdżony przystanek, zalane dworzec i ulice

Najnowsze

Zalane ulice w Warszawie

Padający od kilku dni deszcz powoduje coraz większe utrudnienia. Najbardziej odczuli je w środę mieszkańcy Suwalszczyzny, a także Warszawy i okolic. - W Warszawie spadły 32 litry deszczu w ciągu doby, w Suwałkach 42 litry - mówił Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo. Problemy powodował też też silny, łamiący drzewa wiatr.

W podwarszawskim Zalesiu Dolnym powalone przez wiatr drzewo zerwało linię energetyczną i przewróciło słup, który zmiażdżył przystanek autobusowy. Nikomu nic się nie stało, ale strażacy mieli pełne ręce roboty - tylko w województwie mazowieckim interweniowali w środę ponad 80 razy.

W Warszawie przeciekł remontowany budynek Dworca Centralnego, zalany został też dworzec we Włochach i wiele ulic. Psuły się sygnalizatory świetlne, studzienki nie nadążały z odprowadzaniem wody deszczowej, podtapiane były piwnice i garaże. O sytuacji informowali nas Reporterzy 24. Więcej Waszych zdjęć w Kontakcie 24.

Miejsca, w których prowadzone są roboty, są szczególnie narażone na zatkanie piaskiem studzienek kanalizacynych. Ekipy MPWiK dziennie czyszczą kilkadziesiąt odpływów. Oprócz tego porowadzone są akcje doraźne. Może, gdyby były robione częściej, to nie dochodziłoby do powstawania ulicznych "jezior", takich jak na ulicy Nowowiejskiej, Placu Zbawiciela czy w Piasecznie.

Służba techczniczna miasta potwierdziła, że ulewny deszcz podtopił kilka ulic. Najwięcej zgłoszeń otrzymano z Wawra i Ursynowa.

CZYTAJ WIĘCEJ W TVNWARSZAWA.PL

Suwałki wypompowują wodę

Jeszcze więcej deszczu, bo aż 42 litry, spadło od wtorku od godz. 14 do środy do godz. 14 w Suwałkach. Miasto poradziło sobie z tym całkiem nieźle. - W nocy dużo zgłoszeń nie mieliśmy - mówił w środę Dariusz Siewicki, rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Suwałkach.

Straż wypompowywała wodę w trzech miejscach - w budynku mieszkalnym w Baranowie, w powiatowym urzędzie pracy w Suwałkach oraz w urzędzie gminy w Jeleniewie. - Wszystkiemu winne były niedrożne studzienki kanalizacyjne - dodaje Siewicki.

Deszcz spowodował też lokalne podtopienia w wielu miejscach w woj. podlaskim.

Autor: usa/ms,aq / Źródło: tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Pozostałe wiadomości