Skutki oberwania chmury. Osunęła się ziemia, na drogę zwaliły się konary

Zniszczona droga między Nasicznem a Brzegami Górnymi
Zniszczona droga między Nasicznem a Brzegami Górnymi
Kontakt 24/ Mariusz
Kontakt 24/ MariuszZniszczona droga między Nasicznem a Brzegami Górnymi

Droga powiatowa między Brzegami Górnymi a Nasicznem w Bieszczadach przez kilka godzin była nieprzejezdna po przejściu wieczornej burzy. Na szosę osunęła się ziemia i spadły konary drzew. Materiały dostaliśmy na Kontakt 24.

W czwartek wieczorem nad Bieszczadami przeszły burze. Grzmiało między innymi nad obszarem gminy Lutowiska. Opady deszczu - towarzyszące wyładowaniom oraz występujące w późniejszych godzinach - były tak silne, że zupełnie zniszczyły nawierzchnię na odcinku drogi powiatowej między wsiami Brzegi Górne i Dwernik (gmina Lutowiska).

Jak poinformował młodszy aspirant Dariusz Szeliga, na jezdnię osunęła się ziemia. Ze względu na jej grubą warstwę, droga przez kilka godzin była nieprzejezdna.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy materiały od Reportera 24 Mariusza, przedstawiające szkody na odcinku między Brzegami Górnymi a Nasicznem.

Brak rowów i przepustów

"Zdarzenie zauważyłem rano, jadąc do pracy. Droga jest kompletnie nieprzejezdna" - poinformował w piątkowy poranek Mariusz. Nawierzchnia zamieniła się w błoto, po którym jeszcze rano płynęła woda. Na drodze znalazły się również konary drzew.

Reporter 24 Mariusz podkreślił, że taka sytuacja w ciągu czterech lat wydarzyła się już trzeci raz. Przyczyną tego ma być brak przepustów i rowów, "których nie ma kto przekopać".

Droga była nieprzejezdna

Sytuację na tej samej drodze zarejestrował także Mirosław Piela.

- Zgadzam się, że melioracja na tym odcinku nie jest zadowalająca. Chciałabym jednak zauważyć, że przy takim oberwaniu chmury, z jakim mieliśmy do czynienia w nocy, nawet prawidłowa melioracja by nie pomogła. Na odcinku około 200 - 300 metrów są tu cztery strumienie płynące prostopadle do jezdni. Podczas oberwania chmury zmieniły się w rzeki. Wyczyściły wszystko, na drogę spłynęło stare drewno i kamienie - relacjonował Mirosław Piela.

Autor: ao/rp / Źródło: Kontakt 24, TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ Mariusz

Pozostałe wiadomości