Najnowsze

"Jadł mi z ręki!". Wizyta na farmie reniferów

Najnowsze

Autor:
anw,ps
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl
Puchar Świata w skokach narciarskich przeniósł się do Finlandii
Puchar Świata w skokach narciarskich przeniósł się do FinlandiiTVN24, Eurosport
wideo 2/2
tvn24, eurosportPuchar Świata w skokach narciarskich

Puchar Świata w skokach narciarskich przeniósł się do fińskiej Ruki. Zanim jednak rozpoczną się weekendowe emocje związane z kolejnymi konkursami i rywalizacją skoczków, wysłannik TVN24 Paweł Łukasik i reporter Eurosportu Kacper Merk obserwowali renifery na jednej z farm, gdzie hoduje się te zwierzęta.

Skoki narciarskie transmitowane są w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. To jeden z filarów zimowej oferty sportowej TVN Grupa Discovery w Polsce, której perłą w koronie są Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022.

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, którego inauguracja miała miejsce w Niżnym Tagile w Rosji. Kolejne zawody odbędą się podczas najbliższego weekendu w Ruce w Finlandii, gdzie dotarli skoczkowie i wysłannicy TVN24 Paweł Łukasik, Krzysztof Skórzyński oraz reporter Eurosportu Kacper Merk.

Wizyta na farmie reniferów

Ruka leży nieopodal Laponii, w gminie Kuusamo, blisko granicy Finlandii z Rosją. Charakterystyczne dla tej części Europy, tak jak i północnych obszarów Azji oraz Ameryki Północnej, są renifery. Występują dziko, można spotkać je wzdłuż dróg, ale są także zwierzętami hodowlanymi. Lokalnym społecznościom dostarczają mięsa i zapewniają transport.

W czwartek Łukasik i Merk odwiedzili jedną z farm reniferów w Ruce, przyglądając się zwierzętom w trakcie ich posiłku. Próbowali także je karmić, co nie szło im źle.

"Jadł mi z ręki!" - napisał reporter Eurosportu na Twitterze i zamieścił selfie z reniferem.

>> KALENDARZ SKOKÓW NARCIARSKICH 2021/2022

Program i plan transmisji zawodów w Ruce:

Piątek, 26 listopada 14.30 - oficjalne treningi 17.10 - kwalifikacje (Eurosport 1, Eurosport w Playerze)

Sobota, 27 listopada 15.15 - seria próbna 16.30 - konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Eurosport w Playerze)

Niedziela, 28 listopada 14.30 - kwalifikacje (Eurosport w Playerze) 16.15 - konkurs indywidualny (TVN, Eurosport 1, Eurosport w Playerze)

Kalendarz Pucharu Świata w skokach - konkurs po konkursietvn24.pl

Autor:anw,ps

Źródło: TVN24, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości