Najnowsze

Silny wiatr na Pomorzu. Zginęła kobieta przygnieciona przez drzewo

Najnowsze

tvn24Drzewo spadło na kobiety

Ponad 80 razy strażacy interweniowali ze względu na silny wiatr w całym województwie pomorskim. Do tragicznego zdarzenia doszło rano w Sopocie. Na ul. Chrobrego drzewo spadło na dwie kobiety, jedna z nich nie żyje. W centrum Gdańska drzewo spadło na zaparkowane auto, na ul. Myśliwskiej drzewa przygniotły 6 aut.

Po godz. 9.30 na ul. Chrobrego w Sopocie drzewo spadło na dwie kobiety. Jedna nie żyje, druga w stanie ciężkim trafiła do szpitala - poinformował Tadeusz Konkol, rzecznik prasowy pomorskiej straży pożarnej. Jak wyjaśnił, w związku z silnym wiatrem od godz. 4 rano odnotowano już ok. 80 zdarzeń w całym województwie. - Najwięcej w powiatach: słupskim, wejherowskim, gdańskim, kartuskim, kościerskim i bytowskim - wylicza Konkol.

Powalone drzewa

W centrum Gdańska po godz. 9 drzewo spadło na zaparkowane auto. Na szczęście w tym przypadku nie było poszkodowanych. Z kolei na ul. Myśliwskiej drzewa przygniotły 6 aut stojących na parkingu. - Tam również na szczęście nie było poszkodowanych - powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa.

W sumie z powodu silnego wiatru jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne.

Brak prądu

Na Pomorzu wiatr osiąga prędkość do 100 km/h. - Około 600 domów w różnych miejscowościach jest bez prądu. Energa w większości przypadków zapowiada usunięcie awarii do godz. 12 - informuje dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Silny wiatr na Pomorzutvn24

Autor: ws/sk / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24