Sezon bikini rozpoczęty! Na termometrach nawet do 27 stopni C


W Hiszpanii już lato. W południe termometry wskazują 27 st. C, a ma być jeszcze cieplej. Nie musimy zazdrościć Hiszpanom, wkrótce i u nas słupki rtęci dojdą do 20 kresek.

Sucha i słoneczna pogoda utrzymuje się w Hiszpanii od weekendu. Temperatura już sięgnęła tam dwudziestu kilku kresek, a według Państwowej Agencji Meteorologicznej (AEMET) w środę lub czwartek słupki rtęci pokażą nawet 30 st. C.

Od północy po południe kraju ludzie masowo wychodzą na skwery, nadrzeczne bulwary i plaże, by skorzystać z pierwszych ciepłych promieni słonecznych. Nie brakuje amatorów - a zwłaszcza amatorek - opalania. Sezon bikini został rozpoczęty.

Od zimy do lata w 24 godziny

- Powodem tak ciepłej, słonecznej i suchej pogody jest antycyklon, który pozostanie nad półwyspem do piątku - wyjaśnia Angel Rivera, rzeczniczka prasowa AEMET.

Jednak ta wyjątkowo letnia aura ma też swoje wady. Mimo, że w południe termometry pokazują ponad 20 kresek, to o poranku temperatura wynosi zaledwie trzy stopnie powyżej zera.

Suche i ciepłe powietrze pozostanie na Półwyspie Iberyjskim do piątku. Potem od południowego- zachodu przyjdzie front burzowy, który przyniesie opady deszczu w całej Hiszpanii. Temperatura obniży się do kilkunastu stopni.

Ciepłe powietrze z zachodu wkrótce u nas

Ciepłe powietrze, które teraz ogrzewa Hiszpanów, dotrze do Polski w czwartek. Na zachodzie słupki rtęci podskoczą do 14 kresek powyżej zera, w piątek do 16, a w sobotę nawet do 18. Z każdym dniem będzie coraz cieplej.

SPRAWDŹ DŁUGOTERMINOWĄ PROGNOZĘ POGODY

Autor: mm/mj / Źródło: PAP/EPA, elmundo.es

Pozostałe wiadomości