Najnowsze

Selfie znad morza... i to dosłownie. Prosto z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Najnowsze

International Space StationSelfie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Moda na selfie opanowała cały świat, a ostatnio dotarła także na orbitę naszej planety. Astronauci, którzy przebywają na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, znów zadziwiają swoimi zdjęciami.

Dobry aparat fotograficzny na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS to podstawa. Dzięki niemu powstają wyjątkowe i niepowtarzalne zdjęcia. Jeden z astronautów wyciągnął nogi przed siebie i sfotografował swoje stopy na tle Ziemi. ISS znajdowała się wtedy nad wodą, dlatego astronauta żartobliwie ostrzega: "To nie jest typowe selfie znad morza".

Nil z kosmosu

Załoga na ISS codziennie wykonuje wiele zdjęć, dla których inspiracją jest Ziemia. Poniższe zdjęcie wykonano 28 sierpnia 2015 roku. Astronauci uchwycili wtedy japoński statek kosmiczny Kounotori 5 H-II, który przez pięć tygodni był przymocowany do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jego przeznaczeniem jest zaopatrywanie w dostawy sprzętu i żywności. Maszyna wdzięcznie prezentował się na ujęciach z Ziemią w tle. Na fotografii widać wyraźnie oświetloną w nocy deltę Nilu. Rzeka uchodzi do Morza Śródziemnego. Kair na zdjęciu błyszczy niczym diament w "morzu piasku pustyni".

Japoński statek kosmiczny Kounotori 5 H-II na tle doliny NiluInternational Space Station

Zobacz, jakie widoki mają na co dzień astronauci z ISS:

Widok Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (NASA)
Widok Ziemi z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (NASA)

Autor: AD/kka / Źródło: International Space Station

Źródło zdjęcia głównego: International Space Station

Pozostałe wiadomości