Najnowsze

Scena jak z horroru? Spokojnie, to tylko ptasia spiżarnia

Najnowsze

Ciała zwierząt nabite na gałęzie w Nadleśnictwie Olesno
Facebook/Nadleśnictwo OlesnoCiała zwierząt nabite na gałęzie w Nadleśnictwie Olesno

"Ciała zwierząt ponabijane na gałęzie w pierwszej chwili przywodzą na myśl scenerię kina grozy" - czytamy na profilu Nadleśnictwa Olesno w mediach społecznościowych i nie sposób się z tym nie zgodzić. Leśnicy jednak uspokajają i tłumaczą, dlaczego można natknąć się na taki widok.

Na profilu Nadleśnictwa Olesno (województwo opolskie) w mediach społecznościowych opublikowano w poniedziałek zdjęcia ciał zwierząt ponabijanych na gałęzie.

"Przywodzą na myśl scenerię kina grozy" - napisano. Czy jest się czego bać i dlaczego się tam znalazły? Jak wyjaśniono, "jeżeli traficie na coś takiego, a największymi ofiarami są drobne gryzonie i ptactwo, to znaleźliście spiżarnię dzierzb".

Przechowują zapasy pokarmu

Na terenie Nadleśnictwa Olesno można spotkać ptaki takie jak dzierzba gąsiorek (Lanius collurio) i dzierzba srokosz (Lanius excubitor). To ptaki o rozmiarze pomiędzy wróblem a kosem.

"Upolowany nadmiar pokarmu przechowują w formie zapasów, które najczęściej nabijają na kolce tarniny, robinii akacjowej, a nawet na drut kolczasty" - wytłumaczyli leśnicy.

Autor: ps/dd / Źródło: Nadleśnictwo Olesno, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Nadleśnictwo Olesno

Pozostałe wiadomości