Najnowsze

Są powody do zadowolenia. Wakacje były zdecydowanie cieplejsze i mniej burzowe

Najnowsze

Lato zdecydowanie cieplejsze
Lato zdecydowanie cieplejsze

Wakacje były zdecydowanie cieplejsze i mniej burzowe niż zwykle - wynika z analiz synoptyków TVN Meteo. W lipcu średnia temperatura wyniosła 19,8 st. C., a w sierpniu 19,5 st. C.

Synoptycy TVN Meteo przygotowali dane dla Warszawy, porównując wartości temperatur z lipca i sierpnia. - Wygląda na to, że mieliśmy cieplejszą pogodę niż zwykle. Cieplejszą, czyli wyższą od średniej wieloletniej normy temperatury - wyjaśnił na antenie TVN24 Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.

W lipcu średnia temperatura powietrza wyniosła 19,8 st. C i była wyższa o 0,3 st. C od średniej (19,5 st. C). Aż o 0,7 st. C cieplejszy był sierpień. Średnia temperatura powietrza wyniosła 19,5 st. C, podczas gdy średnia temperatura dla tego miesiąca wynosi 18,8 st. C.

Jak powiedział Wasilewski, także wrzesień na razie jest cieplejszy niż zwykle, ale w połowie miesiąca zapowiadane jest ochłodzenie.

Mniej burz

Synoptycy podsumowali także sezon burzowy, który w Polsce trwa od maja do października. - Z tego wynika, że burz było mniej, sezon burzowy był spokojniejszy w porównaniu z tym, co działo się rok czy dwa lata temu - wyjaśnił Wasilewski.

Wrzesień zapowiada się jeszcze spokojniej niż lato. - Burze takie jak w lecie nam nie grożą - uspokoił Tomasz Wasilewski.

Lato mniej burzowe niż zwykle
Lato mniej burzowe niż zwykle

Autor: pk/rs / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt Meteo / kukusiek, mario74, bartek0311, Leszek0309

Pozostałe wiadomości