Najnowsze

Rozbił się szybowiec. Dwie osoby nie żyją

Najnowsze

Szybowiec po wypadku

- Dwie osoby zginęły w wypadku szybowca, który rozbił się w poniedziałek przy lotnisku w Nowym Targu w Małopolsce - dowiedziała się TVN24.

Dwie osoby zginęły w wypadku szybowca, który rozbił się w poniedziałek przy lotnisku w Nowym Targu w Małopolsce - dowiedziała się TVN24. Początkowo jedna z osób przeżyła, ale długotrwała reanimacja nie przyniosła efektów. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

Jak powiedział w TVN24 Andrzej Siekanka z małopolskiej straży pożarnej, szybowiec wykonywał manewr nawrotu na lotnisko, z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w skarpę nabrzeża rzeki Biały Dunajec i roztrzaskał się o nią. - Strażacy przybyli na miejsce od razu przystąpili do akcji uwolnienia i reanimacji osób podróżujących szybowcem. Niestety reanimacja nie przyniosła efektów. 64-letni instruktor i 19-letni uczeń zmarli - powiedział Siekanka.

Wypadek szybowca
Wypadek szybowca

Do wypadku doszło ok. kilometr od lotniska. Najprawdopodobniej pilot źle ocenił wysokość. Ze względu na rozmiar zniszczeń maszyny, trudno jest w tej chwili powiedzieć kto siedział za sterami szybowca.

Czytaj też na Kontakt 24

Autor: xyz/ms / Źródło: TVN24, Kontakt 24

Pozostałe wiadomości