Najnowsze

Rowerem przez zamarznięty Bajkał

Najnowsze

Rowerem przez zamarznięty Bajkał
Rowerem przez zamarznięty Bajkał

Jakub Rybicki pokonał rowerem zamarznięty Bajkał. Teraz szykuje się do wyprawy życia. W magazynie "M jak mężczyzna" na antenie TVN Meteo Active, opowiada o swoich podróżach i szalonych przygodach na trasie.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Jakub Rybicki to podróżnik i fotograf z zamiłowania. Rowerem, autostopem konno i samochodem przejechał ponad 50 krajów. Jedna z jego ciekawszych wypraw to ta rowerem przez zamarznięty Bajkał. Czemu się na nią zdecydował?

- To jezioro zimą jest zniewalające. Lód jest przezroczysty na kilkanaście metrów. Nad ziemią wyrastają góry na 3 tys. metrów, a przestrzeń lodu jest szeroka na kilkanaście kilometrów. Chciałem tego więcej, chciałem zobaczyć co jest dalej - opowiada Rybicki.

Dzień w dzień pokonywał 100 km w temperaturze od -30 do -15 st. C. Z tej wyprawy zrodziła się książka "Po Bajkale".

Każdy tak może

Jakub uważa, że każdy z nas może podjąć podobne wyzwanie, wystarczą chęci. - Każdy z miejsca jest w stanie zrobić 50 km. Jeżeli przejedziemy te 50 km i nie będziemy szczególnie zmęczeni, to następnego dnia możemy zrobić 70 km, kolejnego 100 km, i te 100 km to odległość którą zakłada każda wyprawa - opowiada o przygotowaniach do rowerowej trasy.

Rybicki szykuje się teraz do wyprawy życia, do miejsca gdzie nie stanęła jeszcze ludzka stopa, na siedmiotysięcznik w Himalajach.

- Jest to jedna z ostatnich białych plam na mapie świata - mówi.

A co pcha go w nowe, niebezpieczne miejsca?

- Silne wrażenia i adrenalina. Jeśli ktoś tego zasmakował, to trudno potem bez tego żyć - twierdzi Rybicki.

Autor: mar/rp / Źródło: TVN Meteo Active

Pozostałe wiadomości