Najnowsze

Rosja walczy z mrozem jak długa i szeroka

Najnowsze

EPAMoskwa w lodowym uścisku

Zima utrudnia transport lądowy i morski od zachodu po wschód Rosji. Z powodu niskich temperatur i zamieci śnieżnych 70 samochodów, głównie TIR-ów, zostało unieruchomionych na drodze w kierunku Wołgogradu. Dodatkowo zamarzająca zatoka Piotra Wielkiego na Morzu Japońskim, odcinając dostęp do pobliskiej Wyspy Rosyjskiej.

Na wschodnich terytoriach Rosji, w pobliżu granicy z Chinami, temperatura wynosi -21 st. C w ciągu dnia. To najniższe wartości notowane na tamtym terenie od 1990 r. Z powodu silnych mrozów zamarza zatoka Piotra Wielkiego, odcinając od świata Wyspę Rosyjską, położoną w okolicach Władywostoku. Od początku tygodnia na wyspę dotarł tylko jeden statek handlowy.

Mieszkańcy Władywostoku mają problemy z uruchominiem silników samochodowych. Często rezygnują z aut i poruszają się pieszo lub... rowerem.

Na zachodzie zamknięta autorstrada

Śnieżyce i mrozy unieruchomiły ok. 70 ciężarówek na głównej autostradzie w okolicach Wołgogradu na południowym-zachodzie Rosji. Władze wysłały tam pługi śnieżne i samochody z ciepłą żywnością dla oczekujących na jazdę. Dla czekających najdłużej (ok. 200 osób) zorganizowano darmowy nocleg.

Kraj skuty lodem

Ponad 50 regionów Rosji dotkniętych jest wyjątkowo niskimi temperaturami. W Moskiwe termometry wskazują -20 st. C, a w centralnych i północnych regionach, takich jak kurskim, woroneski, rostowski i biełgorodzki temperatury wynoszą -30 st. C. Ekstremalna i mroźna pogoda utrzyma się w Rosji do końca tygodnia.

To wyjątkowo mroźny tydzień nie tylko dla mieszkańców Rosji. Z powodu niskich temperatur cierpi większość Europy. Czytaj więcej w Raporcie Meteo.

Autor: mm/rs / Źródło: Reuters TV, ENEX_NEWSML

Źródło zdjęcia głównego: EPA

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości