Relacja z zamarzniętego statku. "Mieliśmy tony lodu na pokładzie"

Relacja z zamrożonego statku w porcie w Szwecji
Relacja z zamrożonego statku w porcie w Szwecji
Relacja z zamrożonego statku w porcie w Szwecji

Zima najczęściej kojarzy nam się ze szronem na szybach i zabielonym krajobrazem. Jednak na morzu wygląda to zupełnie inaczej. Zobacz niezwykłe zdjęcia z pokładu statku.

OGLĄDAJ TVN METEO NA ŻYWO W INTERNECIE

Woda jest wzburzona i co chwilę wdziera się na statek, zalewając go ogromną ilością wody. Ujemna temperatura sprawia, że wlewająca się na pokład woda bardzo szybko zamarza, tworząc na elementach statku malownicze sople. Czasem jednak jest to dosłownie bryła lodu. Doskonale pokazują to zdjęcia i nagranie, które dostaliśmy od pana Krzysztofa, marynarza, który znajdował się wtedy w porcie w Szwecji.

Niezwykła lodowa skorupa utworzyła się na statku podczas mrozu -15 st. C.

Ciężka praca

Choć lód pokrywający elementy pokładu wygląda niezwykle pięknie, przed wpłynięciem do portu marynarze muszą go usunąć ze statku.

- Statek (załoga...) wchodząc do portu musi się pozbyć lodu. Wszystkie urządzenia muszą być sprawne i gotowe do użycia - tłumaczy pan Krzysztof.

Rekompensata w porcie

Na szczęście gwałtowną aurę na morzu rekompensuje pogoda na lądzie.

- Na miejscu pogoda piękna i mroźna, -10 st. C. Na miejscu czeka nas wyładunek i następnie kierunek Estonia. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić całą brać marynarską. Krótkich kontraktów i stopy wody pod kilem - mówi marynarz.

W piątek rano pan Krzysztof razem z załogą płynął z Rotterdamu. Na nagraniu widać, jak woda wdziera się na pokład statku.

Statek płynący z Holandii do Szwecji (Krzysztof Grzybek)
Statek płynący z Holandii do Szwecji (Krzysztof Grzybek)

Autor: zupi/aw / Źródło: TVN Meteo, TVN24

Pozostałe wiadomości