Najnowsze

Rekordowy mróz w piątek. Potem trochę cieplej

Najnowsze

Agnieszka Cegielska o fali mrozów w Polsce (TVN24)
Agnieszka Cegielska o fali mrozów w Polsce (TVN24)

Zima pokazuje, na co ją stać. Siarczyste mrozy, które serwuje nam od kilku dni, to tylko preludium do tych nadchodzących. W piątek nad ranem termometry na północnym wschodzie wskażą -30 st. C. Od niedzieli spodziewane jest niewielkie ocieplenie, zacznie sypać śnieg.

Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy mają już dość kilkudziesięciostopniowych mrozów. - Każdy z nadchodzących dni będzie chłodniejszy. W piątek rano może być nawet -20 st. C, spodziewamy się rekordu tej zimy - informuje synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Czwartek

W czwartek temperatura spadnie do -20 st. C na Suwalszczyźnie. Na zachodzie, w najcieplejszym punkcie kraju, będzie -8 st. C. 19 kresek poniżej zera będzie na Warmii, 18 na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, - 16 st. C w centrum kraju i - 12 st. C na Dolnym Śląsku.

Piątek

Najprawdopodobniej najzimniejszym dniem tej zimy będzie piątek. Na Suwalszczyźnie słupki rtęci pokażą -20 st. C. Na Pomorzu Zachodnim nadal najcieplej: -8 st. C. Tęgi mróz spróbuje zrekompensować nam słońce, które będzie nam towarzyszyć przez cały dzień.

W nocy z piątku na sobotę będzie nawet -30 st. C.

Sobota

Pierwszy dzień nadchodzącego weekendu przyniesie niewielkie zmiany. Na południowym-wschodzie poprószy słaby śnieg, a mróz nieznacznie zelżeje. Niestety, tylko na Suwalszczyźnie, bo tam temperatura minimalna wyniesie -18 st. C, a minimalna w nocy nawet -25 st. C. Na Pomorzu Zachodnim utrzyma się mróz na poziomie -7 st. C.

Niedziela

W niedziele natomiast mamy odczuć poprawę. Ma być trochę cieplej i zacznie padać śnieg. Lokalnie nawet od 5 do 10 cm. Na Suwalszczyźnie będzie maksymalnie -14 st. C, a w najcieplejszym punkcie kraju - Nizinie Szczecińskiej - słupki rtęci pokażą -6 st. C. Miniamlnie termometry pokażą natomiast -21 st. C.

Poniedziałek

Na początku kolejnego tygodnia nadal możemy liczyć na opady śniegu na Podkarpaciu i Pomorzu. Pogodnie i bez opadów będzie w pozostałej części kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od -12 st. C na Podlasiu do -4 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Temperatury maksymalne i minimalne na najbliższe 5 dni/TVN Meteo

MSW ostrzega

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przypomina, aby w związku z silnymi mrozami, jakie utrzymują się w naszym kraju, zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze.

Od kilku dni policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne m.in. pustostany czy ogródki działkowe.

Zima to także okres zwiększonej liczby pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Strażacy przypominają o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń grzewczych i gazowych i apelują aby do ogrzewania pomieszczeń używać wyłącznie sprzętów posiadających atesty.

Autor: mm,ls/ŁUD,rs / Źródło: TVN meteo, tvnmeteo.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości