Najnowsze

RCB nie ma dobrych informacji. W weekend utonęło 19 osób

Najnowsze

W weekend utonęło 19 osób
W weekend utonęło 19 osóbtvn24
wideo 2/20

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że w weekend utonęło aż 19 osób. Według Komendy Głównej Policji, tegoroczny tragiczny bilans utonięć sięga już 100 ofiar. Służby apelują o zachowanie zdrowego rozsądku nad wodą.

W piątek utonęły cztery osoby, w sobotę sześć, a w niedzielę dziewięć osób - przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W sumie podczas ostatniego weekendu śmierć w wodzie poniosło 19 osób. Jak podano w komunikacie RCB, w niedzielę do utonięć doszło w miejscowościach: Warka (woj. mazowieckie), Samołęż (woj. wielkopolskie), Dobre Miasto i Wilimy (woj. warmińsko-mazurskie), Lubsko (woj. lubuskie), Januszkowice (woj. opolskie), Tychy (woj. śląskie), Białka (woj. lubelskie) i Wojków (woj. podkarpackie).

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji zanotowała 100 zgonów w wyniku utonięcia.

Zdrowy rozsądek nad wodą

RCB przypomina, aby pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodzić do wody po alkoholu lub środkach odurzających, a także, by wkładać kapok, będąc na łódce, kajaku bądź rowerze wodnym. Należy słuchać też poleceń ratownika.

Centrum przestrzega także, by nie skakać do wody w nieznanych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody, nie wypływać na materacu daleko od brzegu, nie wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach, a także stosować się do poleceń ratownika.

Bezpieczeństwo nad wodąRCB

Autor: kw / Źródło: PAP, RCB

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości