Najnowsze

Rano w Suwałkach było -8 st. C. Zima nie daje o sobie zapomnieć

Najnowsze

Aktualna sytuacja pogodowa
Aktualna sytuacja pogodowa

Choć wiosna już trwa i niedługo czeka nas ocieplenie, zima robi wszystko, żebyśmy o niej nie zapomnieli. O poranku w środę 23 marca temperatura w wielu miejscach spadła poniżej zera, a w Suwałkach osiągnęła -8 st. C.

W środę przymrozki występowały w wielu miejscach w kraju. Dodatnia temperatura pojawiła się jedynie na zachodzie kraju, gdzie było duże zachmurzenie.

-8 st. C w Suwałkach

Ujemne wartości na termometrach zanotowali mieszkańcy północnej i centralnej części kraju, gdzie na niebie było mniej chmur. Temperaturę minimalną zmierzono o godzinie 6 czasu uniwersalnego koordynowanego UTC (u nas o godz. 7). Najniższa wystąpiła w Suwałkach (-8 st. C). W Białymstoku i Mławie odnotowano - 5 st. C, a w Toruniu -2 stopnie.

Przez to, że napływa do nas zimne arktyczne powietrze, jego chłodne masy odkładają się i zalegają przy gruncie. To za ich sprawą m.in. na trawie obserwujemy szron. Tuż nad powierzchnią ziemi temperatura jest jeszcze niższa. Nad ranem w Suwałkach wynosiła -9 st. C, w Mikołajkach -8 st. C, w Toruniu i Warszawie, a także w Łebie -6 st. C.

Będzie cieplej

To dość niskie temperatury jak na początek wiosny, ale mamy także dobrą wiadomość. Już niedługo przyjdzie ocieplenie. Jak podaje prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski, obecnie nad Polską mamy cyrkulację północną, która utworzyła się między w wyżem z zachodu a niżem ze wschodu. Przez to dociera do nas zimne powietrze z północy, ale już niedługo ustąpi miejsca temu z południa. Zobacz długoterminową prognozę pogody.

Autor: zupi/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości