Najnowsze

Ranny bielik. Uratował go zastępca szeryfa

Najnowsze


Zastępca szeryfa hrabstwa Chisago położonego w amerykańskim stanie Minnesota, uratował bielika amerykańskiego.

W sobotę 25 kwietnia zastępca szeryfa hrabstwa Chisago otrzymał zgłoszenie o rannym bieliku amerykańskim (Haliaeetus leucocephalus). Kiedy dotarł na miejsce - podmokły i zalesiony teren w stanie Minnesota - znalazł siedzącego na gałęzi ptaka. Na nagraniu widać, jak zastępca szeryfa przedziera się przez drzewa i ostrożnie zbliża się do bielika, zakłada na niego narzutę i bezpiecznie przenosi.

Jak podało biuro szeryfa, bielik miał ranne skrzydło i został przewieziony do centrum rehabilitacji dzikich ptaków "Raptor Center".

Biologia gatunku

Bielik amerykański to gatunek drapieżnego ptaka z rodziny jastrzębiowatych (Accipitridae), występujący w Ameryce Północnej. Jako symbol narodowy Stanów Zjednoczonych jest najbardziej rozpoznawalnym północnoamerykańskim ptakiem. Zasięg występowania obejmuje Kanadę i Alaskę, 48 kontynentalnych stanów USA oraz Meksyk. Jest spotykany nad otwartą wodą w pobliżu dużych zbiorników wodnych (na przykład jezior) lub nad oceanem. Gniazda zakłada na starych drzewach.

To duży ptak o długości ciała od 71 do 96 centymetrów, z rozpiętością skrzydeł od 168 do 244 cm, oraz wagą od 3 do 6,3 kilogramów.

Źródło: Reuters, bringmethenews.com

Pozostałe wiadomości