Najnowsze

Pyszny, sycący i rozwiązujący wszystkie problemy... detoks

Najnowsze

Detoks, czyli pyszne oczyszczenie organizmu z toksyn
Dzień Dobry TVN/x-newsDetoks, czyli pyszne oczyszczenie organizmu z toksyn

Czy detoks oznacza, że wolno nam jedynie pić hektolitry wody z cytryną i pieprzem cayenne? W żadnym wypadku. Blogerka kulinarna Daria Ładocha w programie "Dzień Dobry TVN" wyjaśniła, czym właściwie jest detoks. Pokazała także, że oczyszczanie się z toksyn może być pyszne.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

- Detoks organizmowi jest bardzo potrzebny - podkreśliła w programie "Dzień Dobry TVN" blogerka kulinarna Daria Ładocha.

Ale detoks to nie jest ograniczenie się na tydzień do picia wody z sokiem z cytryn, szczyptą pieprzu cayenne i kilkoma listkami mięty i wcale nie jest kosztowny.

Tanie i smaczne

- Doszły mnie słuchy, że ludziom detoks kojarzy się z dużym wydatkiem, że detoks muszą sobie zamówić i przez 5-10 dni raczyć się czymś, za co zapłacili kupę pieniędzy i że wtedy to działa - powiedziała blogerka.

. To nieprawda - detoks w wersji Ładochy udźwignie portfel przeciętnego Kowalskiego. Dowodem jest chociażby detoks za pomocą zupy z kapusty kiszonej, odbudowujący florę jelitową. Efektem będzie lepsze samopoczucie zamiast nieżytu żołądka.

Problem warunkuje rodzaj

Ponieważ problem, który chcemy rozwiązać warunkuje czym ów detoks przeprowadzimy to nie powinno dziwić, że form tego procesu jest wiele.

- Możemy zrobić detoks na zupach, na koktajlach albo zdecydować się na detoks zbożowy - wyjaśniała. Zupy, jak zauważyła Ładocha, są znakomite gdy chcemy ulżyć przeciążonej toksynami wątrobie. Jeżeli brak nam czasu na ich gotowanie to możemy "ratować się" 2-miesięczną kuracją polegającą na wypijaniu łyżki oliwy z aloesem i sokiem z cytryny każdego poranka.

W kuchni programu Ładocha przygotowała kilka potraw, które oczyszczają organizm. Na stole pojawiły się dania takie, jak pomidorowy kapuśniak, koktajl jagodowy z dodatkiem granatu, congee z dynią, jabłkiem i cynamonem oraz buraki gotowane na parze z żurawiną i cynamonem.

Autor: stella/rp / Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości