Najnowsze

Puma zaatakowała rowerzystów. Wlokła ofiarę, próbowała zakopać zwłoki

Najnowsze

Pumy rzadko atakują ludzi
TVN MeteoPumy rzadko atakują ludzi

Spotkanie z pumą skończyło się tragicznie. Zwierzę śmiertelnie raniło rowerzystę, drugiemu udało się uciec. Już będąc w szpitalu, relacjonował, co wydarzyło się podczas sobotniej wyprawy po Górach Kaskadowych.

SJ. Brooks i Isaac M. Sederbaum jeździli po szlakach w Górach Kaskadowych niedaleko Seattle, w stanie Waszyngton. Za nimi podążała puma. Szeryf hrabstwa Ryan Abbott stwierdził, że zrobili oni wszystko, co zalecają wytyczne w przypadku takiego spotkania: zeszli z rowerów i zaczęli hałasować, usiłując wystraszyć zwierzę.

Mężczyzna, który przeżył atak, w pewnym momencie uderzył pumę w głowę rowerem. Zwierzę uciekło do lasu, szybko jednak wróciło. Wtedy spotkanie przybrało dramatyczny bieg. Puma rzuciła się na mężczyznę, zacisnęła zęby na jego głowie i zaczęła nim potrząsać. W pewnym momencie zaatakowała drugą osobę i to ona została ofiarą.

Mężczyzna po oswobodzeniu wsiadł na rower i rzucił się do ucieczki. Relacjonował później, że widział, jak zwierzę zaciąga drugą osobę do legowiska.

Niezwykle rzadkie zachowanie

Po zajściu mężczyzna przejechał ponad trzy kilometry, by zadzwonić po pomoc.

- To wyjątkowo tragiczna historia - powiedział Alan Myers ze stanowego departamentu zajmującego się dzikimi zwierzętami. - To niezwykle rzadkie dla pum, aby zachowywać się tak agresywnie wobec ludzi - tłumaczył.

Ofiara była gryziona w kark, twarz i nogi. Uratowany mężczyzna miał rany gryzione i zadrapania na głowie, twarzy i karku - wyliczył Myers. W niedzielę przeszedł operację i nadal pozostaje w szpitalu.

Zwierzę uśpiono

Gdy służby odnalazły ciało, puma wciąż stała nad ofiarą.

- Ciało było wleczone do miejsca, w którym zwierzę częściowo zakopało je pod kłodą - powiedział Myers. Oficer oddał strzał w kierunku zwierzęcia, jednak nie trafił, a puma uciekła. Niedługo potem psy pomogły w jej wytropieniu i zwierzę zostało uśpione.

Myers zapowiedział, że zostanie wykonana sekcja zwłok. Wszystko po to, aby poznać przyczynę tak agresywnego zachowania. Pumy nie mają w zwyczaju atakować ludzi. Zazwyczaj wybierają ucieczkę. Był to drugi w ciągu stu lat śmiertelny atak pumy na człowieka w stanie Waszyngton.

Autor: amm/aw / Źródło: cnn.com, nytimes.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości