Najnowsze

Pszczyna ma nowego mieszkańca. To malutki żubr

Najnowsze

Nowy mieszkaniec Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie
tvn24Nowy mieszkaniec Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie

Pod koniec maja w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie przyszedł na świat młody żubr. Krówka ma się dobrze i dołączyła niedawno do stada. Nie ma jeszcze imienia, ale niedługo zostanie ono wybrane w konkursie.

Samiczka urodziła się 29 maja po południu. Pierwsze dni życia spędziła ze swoją matką w zamkniętej zagrodzie. Ostatnio dołączyła już do stada i od piątku 10 czerwca można podziwiać ją z bliska.

Dołączyła do stada

Krówka bardzo dobrze się rozwija. Cały czas czuwają nad nią pracownicy Pokazowej Zagrody Żubrów i weterynarze.

- Miewa się bardzo dobrze. Waży około 25 kg, jest zdrowa i cały czas jest pod opieką weterynarza. W ostatnich dniach dołączyła już do całego stada - mówi Michał Pawlak z Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.

Konkurs na imię

Rodzicami małego żubra są 18-letni Plawiant i 4-letnia Platanka. Krówka nie ma jeszcze imienia, ponieważ tradycyjnie, gdy w pszczyńskiej zagrodzie przyjdzie na świat zwierzę, imię dla niego wybierane są w specjalnym konkursie. Młoda żubrzyca będzie musiała jeszcze poczekać, ponieważ konkurs zostanie ogłoszony dopiero pod koniec czerwca.

Wszystkie żubry linii pszczyńskiej mają imiona zaczynające się literami Pl od nazwy miejscowości Pszczyna w języku niemieckim (Pless).

Autor: zupi/rp / Źródło: TVN24, Zagroda Żubrów w Pszczynie

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości