Najnowsze

Przykre niespodzianki w europejskich kurortach

Najnowsze

Prognoza pogody dla kurortów europejskich, 28.06
Prognoza pogody dla kurortów europejskich, 28.06

W europejskich kurortach ciąg dalszy pogodowego zamieszania. We Francji znowu zacznie padać. Temperatura w Złotych Piaskach zbliży się do tej w Warszawie, a w Egipcie pojawi się niewielkie zachmurzenie. Nie zmieni się jedno - najcieplejszym kurortem śródziemnomorskim znowu będzie izraelski Ejlat ze swoimi 38 kreskami w cieniu.

Europejskie kurorty nie dają w najbliższych dniach gwarancji pięknej pogody.

Najładniej w Grecji

Na greckich wyspach termometry wskażą od 26 st. C na Krecie do 27 st. C na Rodos, 29 st. na Korfu. Świecące w ciągu dnia słońce zachęcało będzie jeszcze bardziej do morskich kąpieli. Woda najcieplejsza na Korfu - 25 st. C.

W Złotych Piaskach, Bourgas i Warnie niebo zaciągnie się niewielkimi chmurami i zrobi się chłodniej. Różnica pomiędzy temperaturą wody (22 st. C we wszystkich kurortach) i powietrza będzie niewielka. Od 25 st. C w Złotych Piaskach do 26 st. C w miejscowościach położonych bardziej na południe.

Chorwackie wybrzeże lekko się zachmurzy w okolicach Rijeki. Ochłodzenia jednak nie należy się spodziewać. Od 29 st. C na południu kraju, w Dubrowniku do 30 st. C w Splicie i w Rijece.

Okolice Azji Mniejszej znowu ciepłe

Rekordowa temperatura padnie znowu w izraelskim kurorcie, Ejlat. Słupek rtęci pokaże tam 38 st. C w cieniu. Turyści mogą przeżyć mały szok termiczny, ponieważ woda będzie chłodniejsza o 10 kresek.

Na sąsiednim Cyprze niebo lekko zachmurzy się w Nikozji i Larnace. Turyści plażujący w Lemesos nie będą się długo opalać, bo zachmurzenie będzie duże. Słupki rtęci podskoczą do 30 st. C. Woda ciepła, około 25 st. C.

Urlopowicze wypoczywający w Izmirze i w Antalay mogą liczyć na piękny, słoneczny dzień. Ciepło. Temperatura od 26 st. C na północy Turcji do 30 st. C na południu. Chmury pojawią się w Istambule oraz w Adanie. Najcieplejsza woda będzie na kąpieliskach w Antalay i w Adanie, aż 27 st. C.

W Hiszpanii pogodnie, w Portugalii popada

W Portugalii znowu się zachmurzy i będzie padać. W położonym na północy Porto chłodno, 23 st. C. Oceaniczna woda nie zachęca do długich kąpieli, tylko 17 st. C. Nieco cieplej w Lizbonie, 27 st. C.

W Hiszpanii słońce obudzi turystów w Maladze i na Majorce. Ciepło, od 29 st. C do 33 st. C. Kapryśna będzie pogoda w Walencji. Może popadać. Warto więc wziąć parasol albo pelerynę przeciw deszczową i wybrać się na spacer po urokliwych uliczkach miasta.

Z wysp położonych nieopodal Półwyspu Iberyjskiego lekko zachmurzona będzie Gran Canaria oraz Lanzarote. Na Teneryfie można śmiało już od rana korzystać z kąpieli słonecznych i morskich. Będzie ciepło. Termometry wskażą 27-28 st. C.

Do Hiszpanii i Portugalii napłynęło gorące afrykańskie powietrze, które spowodowało wzrost temperatur nawet do 40 st. C. Ochłody można zaznać jedynie na plaży, gdzie woda ma temperaturę 23 st. Na szok termiczny należy uważać także w Porto i Lizbonie, przy temperaturze powietrza powyżej 30 st. C, woda ma zaledwie 17.

Słoneczna Italia i deszczowa Francja

Jutro właściciele włoskich lodziarni będą z zadowolenia zacierali ręce. W całym kraju będzie słonecznie i gorąco. Nawet w kapryśnej ostatnio Wenecji nie pojawi się na niebie ani jedna chmurka. Od 28 st. C na północy kraju i w Palermo do 30 st. C w Rzymie i Neapolu. Woda umiarkowanie ciepła, około 21 st. C.

Francuzi tonąć będą w strugach deszczu. Wyjątkiem będzie południowe Ajaccio. W nim zaświeci słońce, a temperatura na termometrach wzrośnie do 28 st. C. Na spore opady deszczu powinni przygotować się urlopowicze w marsylii i Bordeaux.

Gorące kraje arabskie

Arabskie kurorty mogą poszczycić się znowu piękną, słoneczną pogodą. W Sharm El Sheik i Hurgadzie na termometrach spodziewać się należy 35 kresek. Nieco chłodniej i pochmurnie w Aleksandrii, 27 st. C.

W Tunezji słońce, słońce i tylko słońce. Od 31 st. C na ukochanych przez Polaków plażach Dżerby i Monastyru do 34 st. w Tabarce oraz w Tunise. Woda nagrzeje Siudo 22-25 st. C.

Wybrzeża północno-zachodniej Afryki nagrzeją się od 28 st. C w Casablance do 36 st. C w Adagirze. Woda chłodna, bo oceaniczna, oscylować będzie w granicach 21-23 st. C.

Prognoza pogody dla kurortów europejskich, 28.06
Prognoza pogody dla kurortów europejskich, 28.06

Za oceanem będzie padać

W Ameryce Środkowej turyści znowu odpoczną od palącego słońca. Od rana niebo zaciągnięte będzie grubymi chmurami. W Hawanie i Cancun może nawet popadać. Będzie bardzo ciepło. Od 30 st. C w Cancun do 34 st. w Acapulco. Większe przejaśnienia spodziewane są w Caracas. Temperatura wody w kurortach zachęcać będzie do kąpieli, 30 st. C w Acapulco. Nieco niższa, 28 st. C w Hawanie i Puerto Plata.

Po drugiej stronie globu, w Indiach i Tajlandii także będzie gorąco i pochmurno. W Colombo i Jakarcie należy spodziewać się opadów deszczu. Temperatura wysoka, od 29 st. C na Bali i 31 st. C na Malediwach do 35 st. C w Madras. Woda będzie prawie tak samo ciepła, jak powietrze, od 29 st. C w Madras, na Malediwach, Phuket i Jakarcie do 30 st. C w Medan.

Prognoza pogody dla kurortów światowych, 28.06
Prognoza pogody dla kurortów światowych, 28.06

Autor: usa//ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości