Najnowsze

Przez Teksas przeszły silne burze. Wydano ostrzeżenia przed tornadem

Najnowsze


Ostatnia noc dla mieszkańców stanu Teksas była wyjątkowo trudna. Wszystko za sprawą niebezpiecznej pogody - silnych burz i ryzyka pojawienia się tornada. Wiał silny wiatr, który zrywał dachy z domów i łamał drzewa. Porywy osiągały prędkość do 130 kilometrów na godzinę.

Szereg silnych burz przeszedł przez stan Teksas we wtorek wieczorem. Krótko przed godziną 21 burza przeszła w okolicy głównych autostrad w mieście Arlington. Podróżowanie było niebezpieczne przez bardzo silne porywy wiatru. Radary amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów wykazały, że istnieją spore szanse na pojawienie się tornada. W Arlington i w części Dallas wydano ostrzeżenia przed tym zagrożeniem.

Silne porywy wiatru

Według danych na godzinę 20.55 w Arlington wiało z prędkością do niemal 130 kilometrów na godzinę. Nawet gdy burze przeszły przez region, wiatr miał ogromną siłę, by zrywać linie energetyczne i łamać drzewa.

Departament Policji w Arlington postanowił wesprzeć lokalną straż pożarną w ocenie szkód. Wiele dachów było uszkodzonych. Podobnie stało się w kilkudziesięciu miejscach z sygnalizacją świetlną.

Tornado, które nie nadeszło

Ostrzeżenia przed tornadem wydano także dla części hrabstwa Denton, w tym Sanger, Aubrey i Pilot Point. Alarmy wygasły jednak dość szybko. W mediach społecznościowych krążyły zdjęcia widoków złowieszczych chmur, jednak lokalne media nie podają informacji o potwierdzeniu wystąpienia takiego zjawiska.

Oprócz ostrzeżeń przed tornadem wydano także alerty przed burzami. Ostrzegano między innymi o porywach wiatru o prędkości przekraczającej 90 km/h i gradzie. Te jednak w większości straciły ważność już po kilkudziesięciu minutach.

Autor: kw/dd / Źródło: dallasnews.com, wfaa.com, ENEX, accuweather.com

Pozostałe wiadomości