Najnowsze

Przez najbliższe dwa dni zagrzmi, ale słabo

Najnowsze

Burze powinny być łagodne

W ciągu najbliższych dwóch dni Polska znajdzie się pod wpływem wilgotnych i chłodnych mas powietrza, które przyczynią się do powstawania opadów. Obok deszczów mogą występować i burze. Na szczęście nie będą one groźne, a w weekend pożegnamy je na dobre.

Chłodny front atmosferyczny, który znajduje się właśnie nad Polską, jest związany z niżem znad północnego Atlantyku. To za jego sprawą w środę pada deszcz. Frontowi jednak mogą towarzyszyć i burze.

W czwartek front najgroźniejszy

W czwartek zagrzmi na północy kraju, dlatego z wyładowaniami atmosferycznymi powinni się liczyć mieszkańcy Wybrzeża, Pomorza, Kujaw, Warmii i Mazur, a także lokalnie Wielkopolski.

Deszczowo na wschodzie

W piątek natomiast deszczowo będzie na wschodzie, a w szczególności na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Gdzieniegdzie niewykluczone są i gwałtowniejsze wyładowania atmosferyczne.

- Burze nie będą silne, ich charakter będzie co najwyżej umiarkowany - prognozuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

W weekend do 28 st. C

W sobotę pogoda znacząco się poprawi. Będzie nie tylko sucho, ale i ciepło - do 25 st. Celsjusza na Dolnym Śląsku. W niedzielę, poza brakiem opadów deszczu, spodziewamy się nawet 28 st. C.

Autor: map//aq / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości