Przez mgłę prezydent Ukrainy nie dotarł na czas

Mgła na lotnisku

Mgła na wrocławskim lotnisku opóźniła we wtorek przylot prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Ma on wraz z prezydentami Polski i Niemiec - Bronisławem Komorowskim i Christianem Wulffem - wziąć udział w obchodach 200-lecia utworzenia Uniwersytetu we Wrocławiu.

Janukowycz ze względu na warunki pogodowe w Polsce nie wyleciał dotychczas z Kijowa - poinformowała jego rzeczniczka, Daria Czepak.

- Nasz wylot opóźnia się przez mgłę na lotnisku we Wrocławiu, mamy jednak nadzieję, że pogoda się poprawi. Prezydent jest gotowy do podróży w każdej chwili - powiedziała Czepak kilka minut po godz. 10:00 czasu polskiego.

Złe warunki atmosferyczne

Wcześniej rzecznik prasowy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Perduta poinformował, że ze względu na złe warunki atmosferyczne samolot z prezydentem Ukrainy ma lądować około godziny 10-10:30.

- Pierwotnie przylot planowano przed godz. 8:00 - dodał rzecznik.

Czy doleci prezydent Niemiec?

Do Wrocławia w poniedziałek wieczorem przylecieli prezydenci Polski i Niemiec.

We Wrocławiu przewidziane jest również spotkanie trójstronne. Tematem rozmów będzie między innymi negocjowana obecnie umowa stowarzyszeniowej Ukraina-UE, której parafowanie w tym roku nie jest przesądzone. Unia ma Ukrainie za złe proces sądowy i skazanie na siedem lat więzienia byłej premier i obecnej opozycjonistki Julii Tymoszenko.

Autor: usa/ms / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości