Najnowsze

Przez 84 lata zbierał dane o pogodzie. Teraz zostanie za to nagrodzony

Najnowsze


Od ponad 80 lat skrupulatnie notuje stan pogody w swoim mieście Bridgehampton w stanie Nowy Jork. Ma 101 lat i jest najstarszym wolontariuszem amerykańskiej Narodowej Służby Meteorologicznej. W młodości był rolnikiem i monitorowanie pogody było dla niego ważne. Z czasem bardzo polubił to zajęcie. Teraz za swoją długoletnią pracę obserwatora zostanie nagrodzony.

Richard Hendrickson od 18 roku życia zbierał informacje na temat pogody ze stacji obserwacyjnej na swojej farmie w Bridgehampton w stanie Nowy Jork. Za pomocą ołówka notował wszystkie dane i dzwonił do służby meteorologicznej. Przekazywał im informacje dotyczące temperatury, opadów, siły wiatru i innych czynników pogodowych.

Duma rolnika

Przez całe swoje życie składał dwa razy dziennie raporty Amerykańskiej Służbie Oceanicznej i Meteorologicznej (z ang. National Oceanic and Atmospheric Administration w skrócie NOAA). Jak informuje agencja, otrzymali łącznie 150 tys. zgłoszeń od Hendricksona.

- Zrobiłem coś dla społeczności i rządu, co sprawia, że ​​czuję się spełniony - mówił w wywiadzie dla CBS New York mężczyzna.

Zostanie nagrodzony

27 lipca zostanie nagrodzony przez NOAA za 84 lata swojej służby.

- Dane pochodzą z jednego miejsca i spisywane były przez wiele lat, co stanowi ogromną wartość - powiedział Tim Morrin z Amerykańskiej Agencji Meteorologicznej (National Weather Service).

Autor: PW/mj / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości