Najnowsze

Przed nami starcie zimy z latem: burze, śnieg z deszczem i silny wiatr

Najnowsze

Pogoda w najbliższych dniach
tvn24Pogoda w najbliższych dniach

Wiosna to pora pogodowej przeplatanki, której doświadczymy w nadchodzących dniach. We wtorek może lokalnie zagrzmieć, a w piątek i w sobotę popada deszcz ze śniegiem. Ponadto niemal każdego dnia powieje w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek woda poleje się z nieba na Pomorzu, zachodzie, w centrum kraju oraz na Podkarpaciu. Opady będą miały charakter słaby i przelotny do 1-3 l/mkw. Dokuczy nam okresami silniejszy południowy wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h.

Wiosenne burze

W wtorek deszcz przybierze na sile. Prognozujemy opady do 5-15 l/mkw., które mogą pojawić się w całym kraju. Ostrzegamy przed pierwszymi wiosennymi burzami. Mogą pojawić się w pasie od Pomorza i Warmii przez centrum kraju po Śląsk. Silny wiatr nie odpuści. Powieje z południowego zachodu, w porywach do 50-60 km/h.

Do 15 l/mkw. wody w środę

Deszczowych chwil nie zabraknie także w środę. Wszędzie może spaść do 5-15 l/mkw. wody. Dzień ten zapowiada się wietrznie. Południowo zachodni wiatr powieje z prędkością 50-60 km/h.

Deszczowy czwartek

W czwartek opady ominą jedynie wschodnią Polskę. W pozostałych regionach spadnie do 1-5 l/mkw. deszczu.

W piątek do 50 km/h

Piątek w całym kraju także będzie mokry. Spodziewamy się, że spadnie do 5-15 l/mkw. wody. Pod wieczór na zachodzie, w centrum kraju i na północy, opady deszczu zmienią się na deszcz ze śniegiem. Wzmocni się zachodni i północno zachodni wiatr. W porywach powieje z prędkością do 50 km/h.

Deszcz ze śniegiem w sobotę

W sobotę popada i jednocześnie ochłodzi się, dlatego prognozujemy przelotne opady deszczu ze śniegiem (do 5 l/mkw.). Północno zachodni wiatr nie odpuści - jego porywy wyniosą 50-60 km/h.

Spokojna niedziela

Według prognoz w niedzielę nie przewidujemy żadnych utrudnień związanych z pogodą.

Autor: AD/jap / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/Jaga_

Pozostałe wiadomości