Najnowsze

Przed nami kolejne mgliste poranki

Najnowsze

Prognoza pogody na czwartek i kolejne dni
Prognoza pogody na czwartek i kolejne dni

W kolejne dni nie zapowiada się diametralna zmiana pogody. Mgły będą inaugurować dzień, po południu nastąpi przejaśnienie. Delikatnie się ochłodzi. Temperatury nie przekroczą poziomu 8-10 st. C.

Przed nami mglisty i pochmurny tydzień. Aura w najbliższych dniach nie będzie odbiegać od pogody, jaką mamy teraz.

Czwartek

Początek czwartku zapowiada się mglisto i pochmurno. Miejscami mgły będą ograniczać widzialność do 200 m. Na wschodzie Polski może osadzać się szadź, drogi mogą być śliskie. W rejonach wystąpienia mgieł lokalne mogą siąpić mżawki. Po południu pogoda się poprawi. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie, gdzie termometry pokażą 4 st. C. Najwyższej temperatury mogą się spodziewać mieszkańcy Dolnego Śląska, gdzie słupki rtęci zatrzymają się przy 10 st. C.

Piątek

Piątkowy poranek upłynie pod znakiem chmur i mgieł. Widzialność może być ograniczona do 200 metrów. Kierowcy podróżujący po drogach wschodniej Polski powinni zachować szczególną ostrożność. Na jezdniach może pojawiać się szadź. Drogi będą śliskie. Po południu możemy się spodziewać lokalnych przejaśnień. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie i Podlasiu - 3 st. C. Najwyższe wartości pokażą termometry na Dolnym Śląsku.

Sobota

Początek soboty nie będzie się różnił od poprzednich dni. Bądźmy więc przygotowywani na pochmurną i mglistą aurę. W rejonach mgieł mogą wystąpić lokalne mżawki. Biegunem chłodu okaże się w sobotę ponownie Suwalszczyzna, gdzie termometry pokażą 3 st. C. Najcieplej będzie natomiast na Dolnym Śląsku. Tam słupki rtęci zatrzymają się przy 9 st. C.

Niedziela

W niedzielę poranek swoje jesienne oblicze pokaże szczególnie na drogach. Kierowcy będą się zmagać z mgłami. Lokalnie mogą wystąpić mżawki. Ciepłe ubrania warto będzie założyć na Suwalszczyźnie, gdzie słupki rtęci zatrzymają się przy 3 st. C. Nieco wyższe wartości pokażą termometry na Dolnym Śląsku, który okaże się w niedzielę znowu najcieplejszym regionem w Polsce. We Wrocławiu temperatura wyniesie 8 st. C.

Poniedziałek

W poniedziałek na niebie królować będą chmury. Na zachodzie może dokuczać porywisty wiatr. Temperatura wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. na Dolnym Śląsku.

Autor: adsz/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości