Prowadźcie uważną obserwację - po południu zagrzmi

Prognoza pogody dla żeglarzy na 22.05
Prognoza pogody dla żeglarzy na 22.05
Prognoza pogody dla żeglarzy na 22.05

We wtorek na mazurskich jeziorach warunki żeglarskie będą na ogół dobre. Jedynie nad akwenami z najwyższą temperaturą w drugiej części dnia pojawią się burze.

Zagrzmi na jeziorach wokół Olsztyna, gdzie powietrze nagrzeje się do 26 st. C. Uwaga, wyładowaniom będzie towarzyszył silny wiatr - w porywach do 90 km/h.

Na sporo słońca mogą liczyć miłośnicy żeglowania w rejonie Sztynortu, Kętrzyna i Mrągowa. Tam słupki rtęci sięgną 25 st. C, nie będzie ani padać, ani silnie wiać. Porywy osiągną od 15 do 30 km/h.

W Węgorzewie burze

Słonecznie i bez pogodowych niespodzianek będzie też w Gołdapi, ale już w Węgorzewie synoptycy prognozują popołudniowe wyładowania atmosferyczne. Powietrze nagrzeje się tam maksymalnie do 26 st. C.

Równie ciepło będzie w Augustowie, ale tam burza nie dojdzie. Temperatura wody w okolicznych jeziorach wyniesie 15 st. C.

W Giżycku do 90 km/h

Zagrzmi za to w środkowej części Wielkich Jezior Mazurskich, w okolicy Giżycka. Porywy wiatru w czasie burzy mogą sięgnąć tam 90 km/h. Spokojnie będzie w Ełku i Olecku, gdzie powietrze nagrzeje się do 25 st. C.

Równie przyjemna aura czeka żeglarzy pływających w okolicy Mikołajek, Rucianego-Nidy i Piszu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie tam 26 st. C, a wody 17 i 18 st. C. Powieje ze wschodu z prędkością do 30 km/h.

Autor: mm/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości