Najnowsze

Prognoza pogody: w Wielką Sobotę na ogół pochmurno i mokro, ale ciepło

Najnowsze

Prognoza pogody na Wielką Sobotę
Prognoza pogody na Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę nad Polską przejdzie front atmosferyczny. W centrum i na wschodzie kraju przyniesie opady deszczu. Słonecznie i ciepło będzie tylko na zachodzie.

W Wielką Sobotę na dobrą pogodę mogą liczyć mieszkańcy województw zachodnich. Na pozostałym obszarze należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu.

W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Odczujemy skoki ciśnienia

W piątek z zachodu na wschód przemieszczać się będzie niż z frontem atmosferycznym. Za frontem napłynie nieco cieplejsza i wilgotna masa powietrza polarno-morskiego (PPm) znad Niemiec. Zanotujemy najpierw spadek, a po południu wzrost ciśnienia. Warunki biometeorologiczne na ogół będą niekorzystne. Dominować ma odczucie komfortu termicznego.

Warunki biometeorologiczne w sobotę
Warunki biometeorologiczne w sobotę

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1001 hPa i rośnie.

POZNAŃ

Pogodnie. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1006 hPa i rośnie.

GDAŃSK

Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1015 hPa i rośnie.

WROCŁAW

Pogodnie. Temp. maks. 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 1002 hPa i rośnie.

KRAKÓW

Przelotne opady deszczu. Temp. maks. w dzień 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie po południu 990 hPa i rośnie.

Autor: mar/map/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości