Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek: wkracza front, który przyniesie świeży śnieg

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek

Sporo opadów sprowadzonych przez front atmosferyczny z zachodu przewidują synoptycy TVN Meteo. Ich prognoza pogody mówi o deszczu ze śniegiem i śniegu, tylko na krańcach zachodnich popada deszcz. Wschodnie regiony kraju pozostaną pogodne, ale tam za to będzie najchłodniej.

- Front atmosferyczny, który Niemcom przynosił mocne zachmurzenie i słabe, niewielkie opady deszczu, nad Polską może się uaktywnić - ostrzega w prognozie pogody na wtorek Tomasz Zubilewicz, prezenter TVN Meteo.

Ponieważ w Polsce jest chłodniej niż u naszych zachodnich sąsiadów, związane z frontem opady wystąpią przede wszystkim pod postacią śniegu z deszczem bądź śniegu.

Na wschodzie jeszcze pogodnie

Wystąpią one w okolicach Trójmiasta, Warmii i Mazur, Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej, Dolnego i Górnego Śląska oraz Małopolski. Na samych krańcach zachodnich spodziewamy się deszczu, a na wschodzie pogoda dopisze.

Jak wynika z prognozy pogody, najcieplejszą częścią kraju okaże się deszczowy zachód. Od Pomorza Zachodniego po okolice Wrocławia na termometrach widać będzie dodatnie wartości. 4 st. C powinni się spodziewać mieszkańcy Szczecina. Im dalej na wschód, tym chłodniej. 1 st. C będzie w Poznaniu, -3 st. C synoptycy przewidują w Warszawie, a już -5 st. C pokażą białostockie i lubelskie termometry.

Prognoza pogody nie jest optymistyczna

We wtorkowe południe stołeczne barometry pokażą 1012 hPa. Wilgotność powietrza na pogodnym wschodzie wyniesie 60 proc., a na deszczowym zachodzie będzie przekraczać 90 proc. Biomet wszędzie będzie niekorzystny.

Prognoza pogody dla meteopatów
Prognoza pogody dla meteopatów

Autor: map,js/mj//rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości