Najnowsze

Prognoza pogody na Wielkanoc: ponad 20 stopni i burze

Najnowsze

Prognoza pogody na kolejne dni
Prognoza pogody na kolejne dnitvn24
wideo 2/5

Święta upłyną na ogół pod znakiem słonecznej i przyjemnej aury. Będą jednak miejsca, gdzie pojawią się słabe opady deszczu i lokalne burze. Ciepło nadal będzie nas rozpieszczać i w Niedzielę Wielkanocną temperatura wzrośnie do 22 stopni Celsjusza.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu Katharina z centrum nad południową Skandynawią.

Wielka Sobota zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Do 22 stopni

Wielkanoc na zachodzie Polski rozpocznie się słonecznie. Poza tym możliwe są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany i w porywach burzowych może wiać z prędkością do 70 kilometrów na godzinę.

Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) (wideo bez dźwięku)
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach (Ventusky.com) (wideo bez dźwięku)Ventusky.com

W lany poniedziałek pokropi deszcz

Lany poniedziałek na północy Polski będzie słoneczny. W pozostałej części kraju przelotnie popada deszcz, możliwe są lokalne burze. Termometry pokażą maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Pomorzu Zachodnim. Umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu, w porywach burzowych może rozpędzić się do 70 km/h.

Prognoza pogody na wtorek i środętvnmeteo.pl

We wtorek na zachodzie i południu Polski pojawią się przelotne opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Termometry wskażą maksymalnie od 17 st. C na Podkarpaciu do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, z południowego wschodu. Wiatr rozpędzi się w porywach do 70 km/h.

Porywy wiatru (Ventusky.com) | wideo bez dźwięku
Porywy wiatru (Ventusky.com) | wideo bez dźwiękuVentusky.com

W środę w południowych regionach kraju synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Podkarpaciu do 21 st. C na Pomorzu. Z południowego wschodu wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach rozpędzi się do 60 km/h.

Prognozowane opady deszczu w kolejnych dniach (Ventusky.com) (wideo bez dźwięku)
Prognozowane opady deszczu w kolejnych dniach (Ventusky.com) (wideo bez dźwięku)Ventusky.com

Autor: sc/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości