Najnowsze

Prognoza pogody na sylwestra: pochmurno, deszczowo i wietrznie

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/25

W ostatni dzień roku synoptycy prognozują dużo chmur na niebie z możliwymi opadami deszczu, śniegu lub mżawki. Powieje silniejszy wiatr. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

Poniedziałek na wschodnich krańcach oraz na południowym wschodzie okaże się bardzo pochmurny. Okresami pojawią się tam opady mokrego śniegu, maksymalnie do 3 centymetrów. W Karpatach popada sam śnieg, a opady nie będą większe niż 10 cm. W pozostałych miejscach kraju wystąpią większe przejaśnienia. Jedynie na krańcach zachodnich zachmurzenie będzie się zwiększać, może tam też słabo popadać deszcz lub mżawka - do 3 litrów na metr kwadratowy. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna sięgnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Okresami może przybierać na sile, a górach rozpędzi się do 90 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Największą wilgotność powietrza odczują mieszkańcy południowego wschodu Polski, wyniesie ona ponad 90 procent. W całym kraju będzie chłodno, wilgotno i wietrznie. Biomet okaże się niekorzystny na zachodzie i południowym wschodzie. W pozostałej części będzie neutralny.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek
Warunki biometeorologiczne w poniedziałektvnmeteo.pl

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Wiatr z kierunku północno-zachodniego okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50 km/h. Do południa ciśnienie wzrośnie do 1012 hPa.

TRÓJMIASTO

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna sięgnie 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z północnego zachodu. W porywach rozpędzi się do 50 km/h. Około południa barometry pokażą 1026 hPa.

POZNAŃ

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Z północnego zachodu powieje silny i umiarkowany wiatr, który okresami może przybierać na sile i rozpędzać się w porywach do 50 km/h. Około południa ciśnienie wzrośnie do 1016 hPa.

WROCŁAW

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie 4 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach osiągnie do 50 km/h, powieje z kierunku północno-zachodniego. Do południa ciśnienie wzrośnie do 1012 hPa.

KRAKÓW

Zachmurzenie duże. Okresami pojawią się opady śniegu, które po południu będą stopniowo zanikać. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Wiatr powieje z północnego zachodu, umiarkowanie i dość silnie, a w porywach osiągnie do 50 km/h. Około południa ciśnienie wrośnie do 1000 hPa.

Autor: kw,sc/map / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: pixabay.com/tookapic

Pozostałe wiadomości