Prognoza pogody na środę: dosypie na południu i na wschodzie

Prognoza pogody na dziś: w wielu miejscach będzie panować zimowa aura

W środę spadnie sporo śniegu, ale tylko na południu i wschodzie kraju. W całym kraju termometry pokażą wartości powyżej 0 st. C, a najcieplejszym regionem Polski będzie Rzeszowszczyzna.

Nad ranem opady śniegu utrzymają się w pasie od Śląska po Lubelszczyznę. Potem wilgotny front atmosferyczny skieruje się na północny-wschód i być może zrobi się biało we wschodniej części Mazowsza, na Podlasiu po Suwalszczyznę. Będzie wiało słabo i umiarkowanie z południa i południowego-zachodu.

W całym kraju będzie na plusie. Termometry pokażą od 1 st. C w Suwałkach przez 2 st. C na północy, zachodzie i w głębi kraju, 3 st. C na Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie, po 4 st. C na Rzeszowszczyźnie.

Dużo wilgoci w powietrzu

Ciśnienie niskie. W południe w Warszawie barometry pokażą 982 hPa. Wilgotność względna będzie wysoka w strefie frontu atmosferycznego. Wyniesie od 70 proc. na północnym zachodzie do 90 proc. na południowym wschodzie. Warunki biometeo będą niekorzystne tylko tam, gdzie będzie padać śnieg.

Prognoza pogody dla meteopatów na środę
Prognoza pogody dla meteopatów na środę

Prognoza pogody dla najważniejszych polskich miast

Prognoza pogody dla Warszawy

Dzień: Pochmurno z przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temp. maks. w dzień 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie po południu 982 hPa i spada.

Prognoza pogody dla Poznania

Dzień: Pogodnie. Temp. maks. w dzień 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 983 hPa i spada.

Prognoza pogody dla Gdańska

Dzień: Pogodnie. Temp. maks. w dzień 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie brzegowej do 45km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 996 hPa i rośnie.

Prognoza pogody dla Wrocławia

Dzień: Pogodnie. Temp. maks. w dzień 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 981 hPa i spada.

Prognoza pogody dla Krakowa

Dzień: Pochmurno. Okresami opady śniegu. Temp. maks. w dzień 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 966 hPa i spada.

Autor: mm,adsz/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości