Prognoza pogody na poniedziałek: po południu sypnie śniegiem. Będą zawieje

Prognoza pogody na poniedziałek 18.02
Prognoza pogody na poniedziałek 18.02
Prognoza pogody na poniedziałek 18.02

Niż przyniesie w poniedziałek opady śniegu w północnej i północno-zachodniej Polsce. Zima przypomni o sobie opadami, ale na szczęście nie silnym mrozem.

W poniedziałek nad Polskę nadciągnie znad Skandynawii niż, który sprowadzi opady śniegu. Sypać zacznie w północnych i północno-zachodnich regionach: na Pomorzu, Wybrzeżu, Kujawach, Ziemi Lubuskiej i częściowo w Wielkopolsce.

Opady mają być najsilniejsze po południu. Na Pomorzu przybędzie najwięcej śniegu - nawet 10 cm. Dodatkowo w tym regionie okresami może się nasilać południowo-zachodni wiatr, osiągając w porywach prędkość do 50 km/h. W związku z tym możliwe będą lokalne zawieje śnieżne. Na pozostałych terenach w strefie opadów spadnie od 2 do 5 cm białego puchu.

W pozostałych częściach kraju będzie jeszcze spokojnie i bez opadów. Przeważą jednak chmury i mgły - wynika z prognozy pogody.

Wschód z lekkim mrozem, zachód na plusie

Zachodnie województwa odnotują 2 st. C, o jeden stopień mniej będzie na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Pomorzu. Na Ziemi Łódzkiej, Śląsku i w Małopolsce termometry pokażą 0 st. C. Lekki mróz czeka mieszkańców Warmii, Mazur i Mazowsza (-1 st. C), a także Podkarpacia, Lubelszczyzny, Podlasia (-2 st. C) i Suwalszczyzny (-3 st. C).

Pogoda nie poprawi samopoczucia

W poniedziałek w całym kraju będziemy odczuwać chłód. Nie można liczyć na rozgrzewające promienie słońca, dość wysoka będzie za to wilgotność względna powietrza. Na północnym zachodzie kraju jej poziom przekroczy 90 proc., w centrum wyniesie 80 proc., a na południowym zachodzie nieco ponad 70 proc.

Ciśnienie będzie spadać, w Warszawie ma wynieść 1012 hPa. Wszystkie te czynniki sprawią, że pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo w poniedziałek 18.02
Warunki biometeo w poniedziałek 18.02

Prognoza pogody dla regionów:

Trójmiasto

Pochmurno. Dość intensywne opady śniegu (5-10 cm). Temperatura maksymalna w dzień: 1 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, mogący powodować zawieje śnieżne, z południowego zachodu. Ciśnienie po południu: 1020 hPa, spada.

Poznań

Pochmurno. Po południu opady śniegu (1-5 cm). Temperatura maksymalna w dzień: 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1012 hPa, spada.

Warszawa

Pochmurno. Temperatura maksymalna w dzień: -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1010 hPa, spada.

Wrocław

Pochmurno. Temperatura maksymalna w dzień: 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu: 1008 hPa, spada.

Kraków

Pochmurno. Temperatura maksymalna w dzień: 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 995hPa, spada.

Autor: js/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości