Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: zima o sobie przypomni, powieje halny

Najnowsze

Maciej Dolega o prognozowanej na najbliższe dni pogodzie
TVN MeteoMaciej Dolega o prognozowanej na najbliższe dni pogodzie

Przez kolejne dni synoptycy spodziewają się opadów śniegu. Prawie codziennie będą występowały albo opady białego puchu "solo", albo - lokalnie - opady deszczu ze śniegiem. Wartości na termometrach będą na ogół dodatnie, choć niskie, a wiatr - za wyjątkiem jednego dnia - utrzyma umiarkowaną prędkość.

Synoptycy prognozują, że w czwartek w województwach na zachodzie i na południu wystąpią opady deszczu ze śniegiem, a na pozostałym obszarze kraju spadnie śnieg. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku.

Synoptycy prognozują też, że silnie powieje - południowo-zachodni wiatr w porywach osiągnie prędkość 60 km/h, zaś w górach wystąpią zjawiska fenowe, czyli tak zwany halny. Na Śnieżce prędkość wiatru sięgnie 120 km/h, zaś na Kasprowym Wierchu - około 100 km/h.

30 stycznia

Na piątek meteorolodzy prognozują mało pogodną aurę. W całym kraju będzie prószył śnieg, zaś w województwach na wschodzie i na południu niewykluczone są opady śniegu z deszczem. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą wartości od 1 st. C na Pomorzu i Mazurach do 4 st. C w Małopolsce, a południowy wiatr będzie, dla odmiany, umiarkowany.

31 stycznia

Styczeń pożegna się z nami "biało" - w prawie całej Polsce synoptycy prognozują wystąpienie opadów śniegu. Tylko na południu mają wystąpić opady deszczu ze śniegiem. Wartości na termometrach będą oscylowały w najcieplejszym momencie dnia na poziomie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 4 st. C na Dolnym Śląsku.

1 lutego

Pierwszego dnia nowego miesiąca i zarazem ostatniego dnia tygodnia pogodnie będzie na południu kraju. W pozostałych województwach spodziewane są natomiast opady śniegu. Utrzyma się temperatura rzędu od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku.

2 lutego

Synoptycy TVN Meteo prognozują, że w poniedziałek będzie nie tylko chłodno - termometry wskażą od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Dolnym Śląsku - lecz także biało. Spodziewane są okresowe opady śniegu na terytorium całego kraju.

Autor: mb/map / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości