Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni: środa jeszcze zimowa, potem coraz cieplej

Najnowsze

Prognoza pogody na pięć dni (TVN24)
Prognoza pogody na pięć dni (TVN24)

- Środa to ostatni bardzo zimowy dzień - zapowiada Omenaa Mensah, prezenterka pogody TVN Meteo, dodając, że wtedy jeszcze popada śnieg. W następnych dniach, wraz ze zmianą cyrkulacji powietrza, charakter opadów zmieni się na bardziej wiosenny.

W środę nad Polską utrzyma się pogodne niebo. Na południu może słabo prószyć śnieg. Termometry wskażą od -2 st. C na Podkarpaciu do 3 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr słaby i o umiarkowanej sile będzie wiał ze wschodu.

Czwartek

W czwartek, w związku ze zmianą cyrkulacji powietrza na południowo-wschodnią, powoli zmieni się także charakter opadów. Choć na przeważającym obszarze kraju może jeszcze padać śnieg, to już na Dolnym Śląsku spadnie bardziej wiosenny deszcz ze śniegiem. Opady w kontakcie z wychłodzonym podłożem będą powodować gołoledź. Temperatura od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 3 st. C na Dolnym Śląsku.

Będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr z kierunku wschodniego.

Piątek

W piątek okresami mogą wystąpić opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie pojawią się opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Z kolei na Dolnym Śląsku będzie padać deszcz.

Będzie odrobinę cieplej, bo temperatura wzrośnie do nawet 6 st. C na Dolnym Śląsku. W najzimniejszym regionie, czyli na Suwalszczyźnie, termometry wskażą zero.

Z południowego-wschodu będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr.

Sobota

W sobotę okresami można się spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie wystąpią opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Będzie ślisko. Na południu i zachodzie kraju spadnie deszcz.

Temperatura osiągnie wartość nawet 8 st. C na Dolnym Śląsku, 2 st. C będą na Suwalszczyźnie.

Słaby i umiarkowany wiatr zawieje z południowego-wschodu.

Niedziela

Czeka nas mokra Wielkanoc. Okresami można spodziewać się opadów deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem. Na Dolnym Śląsku będzie w niedzielę 9 st. C, chłodniej, bo 3 st. C - na Suwalszczyźnie. Ze wschodu będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr.

SPRAWDŹ PROGNOZĘ DŁUGOTERMINOWĄ

Autor: pk,map/mtom,rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości